Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Wolontariusze z niemieckiego Sindelfingen pomagają uchodźcom w Chełmie

W działania pomocowe uchodźcom z Ukrainy zaangażowali się wolontariusze z Niemiec. Od dwóch tygodni działa grupa z Sindelfingen, udzielając pomocy w halach MOSiR i Tesco, a także na dworcu PKP.

Burmistrz Sindelfingen Bernd Vöhringer przybył w marcu do Chełma, aby na miejscu zapoznać się z sytuacją związaną z napływem uchodźców uciekających przed wojną do Polski. W efekcie, chcąc wesprzeć działania chełmskiego samorządu oraz mieszkańców, przedstawiciele niemieckie miasto skierowali do Niedźwiedziego Grodu pomoc.

Od dwóch tygodni w naszych punktach pomocy uchodźcom (hala MOSiR, Tesco, Dworzec PKP) działa grupa z Sindelfingen, która pomaga zaopiekować się osobami uciekającymi przed wojną na Ukrainie. Wolontariusze nie tylko pomagają w przyjmowaniu uchodźców, ale również realizują zadania organizacyjne i prace porządkowe.

Wsparcie ma charakter rotacyjny. Od połowy marca, co tydzień, w chełmskich punktach pomocy uchodźcom działa grupa z miasta partnerskiego. W tym momencie na miejscu przebywa 13 osób z Niemiec. To zarówno przedstawiciele tamtejszego ratusza, jak i przedstawiciele stowarzyszeń lub organizacji pozarządowych.

Sindelfingen przeprowadziło również inne działania na rzecz pomocy uchodźcom: prowadzono m.in. zbiórki darów i organizowano ich transporty do Chełma.

(fot. nadesłane)

7 komentarzy

  1. jak mawiał bruner
    trzymajcie się – posyłamy wam dwa plutony

  2. Szpiedzy z Krainy Deszczowcow;) ?

  3. Aż 13 osób z niemiec? Wow! Po co aż tyle?

  4. mam nadzieję że zapłacili ze swoich za noclegi i żarcie

  5. Lansować każdy się może, choć jeden to robi lepiej, a inny gorzej…

  6. Po maskach poznać Niemców…

Z kraju

Polityka i społeczeństwo