Wola Uhruska: Zatrzymane prawo jazdy, 400 zł mandatu i 10 punktów karnych za 124 km/h w zabudowanym

Włodawscy policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującemu nissanem. Mężczyzna w obszarze zabudowanym znacznie przekroczył dozwoloną prędkość.

W czwartek około godziny 10 policjanci z włodawskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego samochodem marki Nissan Almera.

– 21-letni mieszkaniec gm. Wola Uhruska w terenie zabudowanym w miejscowości Siedliszcze poruszał się 124 km/h, czyli przekroczył dozwoloną prędkość o 74 km/h. Za swoje postępowanie został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 zł oraz otrzymał 10 punktów karnych – informuje st.post. Elwira Tadyniewicz z włodawskiej Policji.

Ponadto zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Kierowca który przekroczy prędkość w obszarze zabudowanym minimum o 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli będzie nadal prowadzić okres zostanie przedłużony do 6 miesięcy. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdów w przedłużonym okresie starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania.

2016-02-26 10:34:53
(fot. ilustr. lublin112.pl)

Zobacz również

22 komentarze

 1. Boratrosja. Nareszcie wpadles 😀

 2. Takim szrotem z taka prędkością jeździćj widać ze w głowie pookładane nie ma i sam prosi się problemy.

 3. 400zł? Jakoś delikatnie go potraktowali. W Norwegii by go szybko nauczyli przestrzegać ograniczeń prędkości i to już po pierwszym takim przekroczeniu prędkości, do końca życia by pamiętał… 🙂

 4. olla- jedyna prawdziwa i prawilna na gwieździstym nieboskłonie

  Ha ha !! nareszcie – a komu to się tak poszczęściło?

  Wzięli by się też za tego Słodkiego Niuńka z siedliska patologii RZD zap…cego rozwalającym się wrakiem niebieskiego ścigacza.
  Rafałek pozdro standard ; D

 5. Mario - jeden z dwóch

  Może odda do wypożyczalni na trzy miechy, to przynajmniej jakiś biznes z tego będzie? A nieeee… młodzi mają wyje***ne, będzie dalej jeeeździł…

 6. Wiklinowy nocnik

  co mnie jakis wiesniak z pipiwolki obchodzi?

 7. fan fan tulipan

  będzie problem wkrótce. nie można karać trzy razy za jedno wykroczenie, tak przynajmniej stoi w konstytucji jaka by ona nie była, tylko trybunał co go na razie nie ma musi to przylkepać. tak, że radzę trzymać kopie mandatów

 8. Ćwierćmózg-z-almery

  Wieś tańczy, wieś śpiewa…
  Do tego mandatu powinien jeszcze dostać w ryj.

  • ludzie są debilami

   mieszkam tu całe życie i jeszcze nie widziałem żeby ktoś jechał 50 tak jak trzeba chyba że straż na patrolu to teraz bede zatrzymywał każdego po kolei i tłuk w ryj za szybką jazdę..

  • Sam jesteś ćwierć mózg! Ciekawe jak jeździsz ty… Napewno 50tka lecisz ciagle !

 9. Z tym zabieraniem prawa jazdy to lekka przesada . Zabrali mojemu synowi za 104 na 50 na dwu pasmowej ,pracował jako kierowca ,pracodawca płacił za niego zus ,odprowadzał podatek , sam też tankował swoje auto ,jak wiadomo w paliwie też jest sporo różnych podatków . I co chłopaczyna siedzi w domu i nikt z tego pożytku nie ma .
  Aby tak dalej niech pozabierają wszystkim , w tedy 500+ zapłacą ze swoich diet . Oczywiście nie jestem za tym żeby nie zabierać ale niech ktoś trochę czasem pomyśli, najlepsze jest to że pierwszy pomiar mieli 101 km/h żałosne.

  • Po prostu mógł jechać wolniej to wtedy dostałby tylko mandat. Ale nie… Najlepiej mieć później pretensje do garbatego, że ma dzieci proste…. Żałosne…

  • Swawolny Chichot Losu

   Spoko „siara” – Twoja fabryczka nawozu będzie mieć nauczkę. ) tym, że pracuje i w przypadku straty prawka tę pracę straci mógł pomyśleć wcześniej, a jak nie potrafił sam do tego dojść to trzeba mu było powiedzieć, a nie obarczać winą wszystkich świętych, policjantów nie wykluczając.

  • Skoro pierwszy pomiar 101 a drugi 104 to synuś dopiero się rozkręcał. więc go słusznie utemperowali. Wiosna idzie, posadzisz go na ciągnik, to będzie z niego pożytek; na polu krzywdy innym nie zrobi i tak niech zostanie.

 10. Jeśli to zdjęcie prawa jazdy ukaranego kierowcy to według daty stał się kierowcą zanim się narodził 🙂

 11. CO ZA BOLEK

  Teraz nikomu już nie można zabrać prawa jazdy. Odkrycie prawników pierwszy opisał Dziennik Gazeta Prawna.

  Niedoróbki w przepisach – fotoradar nie zatrzyma prawa jazdy. Ani policjant, jeśli go zapomnimy.
  Nie można wtedy wydać decyzji o zatrzymaniu na 3 miesiące NIGDY !!!

  Starosta do dnia 31 grudnia 2016 wyda decyzję administracyjną o zatrzymaniu prawa jazdy kierującemu pojazdem, któremu podmiot uprawniony do kontroli prędkości zarzucił (nawet bez dowodów), że przekroczył dopuszczalną prędkość o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym (lub przewoził pasażerów w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym…. itd.).

  JEDNAK PODSTAWĄ a więc warunkiem koniecznym jest informacja o zatrzymaniu prawa jazdy na podstawie art. 135 ust. 1 pkt 1a ustawy Prawo o ruchu drogowym czyli zatrzymania prawa jazdy za pokwitowaniem w przypadku ujawnienia czynu polegającego na: kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym lub przewożeniu osób w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym (….. itd).

  JEŚLI NIE MAMY PRAWA JAZDY to należy zaparkować samochód nie na środku jezdni lub obszarze wyłączonym z ruchu, gdzie nas gonił nieoznakowany pojazd tylko zjechać na dozwolone pobocze, parking sklepu, MOP na autostradzie, itd. aby uniknąć odholowania pojazdu, chyba, że mamy w aucie II osobę z prawem, wtedy nie ma to znaczenia.

  Teraz jeśli nie mamy prawa jazdy to policjant nie odbierze nam prawa jazdy za pokwitowaniem w przypadku ujawnienia czynu polegającego na kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym GDYŻ NIE MAMY PRZY SOBIE PRAWA JAZDY. Na wszelkie pytania o prawo jazdy prócz „nie mam przy sobie ani w pojeździe” należy odpowiadać „jako obwiniony odmawiam składania wyjaśnień”. (nauczmy się, iż jesteśmy zobowiązani podać tylko miejsce zamieszkania, miejsce pracy, obywatelstwo, zawód i wykształcenie, zgodnie z art. 65 kodeksu wykroczeń, CAŁA RESZTA TO CWANIACZENIE POLICJANTA, na które należy odpowiadać „jako obwiniony nie odpowiadam na pytania”).

  Nie dać się nabrać na cwaniaczenie policjanta, iż nie jesteśmy obwinieni, gdyż jak nas zatrzymał to podał przyczynę kontroli, jak nie to należy zapytać przed sięgnięciem do portfela, co jest przyczyną kontroli, gdyż policjant jest zobowiązany to podać nawet bez zapytania. A jak nie mam prawa jazdy to już jesteśmy obwinieni automatycznie o brak prawa jazdy, mandat 50 zł brak punktów – zgodnie z taryfikatorem. UWAGA, prawo jazdy PRZENIEŚĆ Z PORTFELA w inne miejsce już teraz żeby policjant go nie dostrzegł!

  Wracając, policjant nie zabierze nam prawa jazdy za pokwitowaniem GDYŻ NIE MAMY PRZY SOBIE PRAWA JAZDY, cwany może i wyśle do starostwa wniosek o zatrzymanie, jeśli dostaniemy list z starostwa o zwrot prawa jazdy należy __złożyć skargę__ w starostwie na urzędnika, ze względu na działanie niezgodne z prawem i wniosek o postępowanie dyscyplinarne wobec urzędnika.

  Przypominamy im, że decyzję administracyjną o zatrzymaniu prawa jazdy do dnia 31 grudnia 2016 w związku z rzekomą, nieudowodnioną prędkością większą niż 50 km/h na obszarze zabudowanym można wydać tylko w sytuacji, gdy jest informacja o zatrzymaniu prawa jazdy na podstawie art. 135 ust. 1 pkt 1a ustawy Prawo o ruchu drogowym, a w niniejszej sytuacji nie ma takiej informacji, gdyż nie miałem/am przy sobie prawa jazdy i nie zostało ono zatrzymane.

  TYM SPOSOBEM policjant nie odbierze nam nigdy prawa jazdy nawet jeśli zmierzy iskrą 1 samolot i wyjdzie mu obojętnie czy przekroczyliśmy o ponad 50 czy ponad 150 km/h dozwoloną w obszarze zabudowanym prędkość. Może też robić nieoznakowanym pojazdem dowolne najazdy na nasz tył i dowolnie fabrykować naszą prędkość. Do 31 grudnia 2016. Bez obaw. Nie odbierze.

  A jeśli nie odbierze to żaden urzędnik nie może wydać decyzji o zatrzymaniu prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Musi zakończyć postępowanie z powodu braku spełnienia wymogu.

  Cytat z prasy: „Kłopotliwe przepisy przejściowe pierwotnie miały obowiązywać tylko do 3 stycznia 2016 roku, jednak nowelizacja z grudnia 2015 r. (Dz.U. poz. 2183) przedłużyła ten termin do 31 grudnia 2016 roku.” Oznacza to, iż kilkadziesiąt tysięcy odebranych praw jazdy na 3 miesiące to tylko wynik nieznajomości prawa kierowców.

  „Decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy na trzy miesiące za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym wolno wydać tylko w sytuacji, gdy dokument zostanie odebrany na drodze.”

  szerzej prawnie tu (na końcu ):
  http://pastebin.com/LFLzPp3K

  źródło pierwotne:
  http://prawonadrodze.org.pl/na-podstawie-zdjecia-z-fotorad…/

 12. Szacun dla policji miejscowej, że złapała najgroźniejszego przestępcę Europy po Kajetanie P.

  • Swawolny Chichot Losu

   hgf – skąd tyle kąśliwej ironii – nikt nie napisał tu, że to przestępca, ale wielu za to napisało, że to dureń, narażający zdrowie, albo i życie innych.

 13. Ciekawe czy każda osoba która dodała tu komentarz zawsze jezdzi wedlug przepisów. Każdy ocenić umie a siebie nie widzi! Zastanówcie się nad sobą zanim kogoś obrazicie

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9772zł 0.38%
  • GBP 5.1293zł 0.22%
  • EUR 4.3017zł 0.43%
  • CHF 4.0542zł 0.43%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Zbadaj swoje płuca w Nałęczowie
   Żołnierze Wyklęci – wielkie obchody Dnia Pamięci w Chełmie
   Zagrają dla Jasia Bednarza. Chłopiec cierpi na chorobą genetyczną – zespół Aperta
   Pokazywanie miasta. Drugi spacer z perspektywy osoby niewidomej
   Zaproszenie na wystawę „Miejsca, które były”
   x

   Szanowny Czytelniku!

   Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

   Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

   Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

   Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

   Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

   Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

   Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

   Kto jest administratorem danych osobowych?

   Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

   Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

   Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

   • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
   • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

   Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

   Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

   Twoje prawa

   Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

   Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

   * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.