Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Woda w kanałach w Parku Ludowym. Wszystko przez…bobry (zdjęcia)

W kanałach w Parku Ludowym zebrała się znaczna ilość wody. Miasto Lublin tłumaczy ten fakt działalnością bobrów w tym miejscu.

W ostatnich dniach w Parku Ludowym zaczęła gromadzić się woda w kanałach, które miały odwadniać teren parku. Jest jej już dosyć sporo i sięga niemal poziomu terenów zielonych. O sprawie poinformował nas Czytelnik i pyta, czy tak ma wyglądać odwodnienie wykonane za ciężkie pieniądze.

– Przedstawiam odwodnienie w Parku Ludowym, które kosztowało 8 000 000 złotych. Jak widać działa bezobjawowo skutkiem tego będzie obumieranie drzew i ponowna degradacja Parku, tak jak to miało miejsce w połowie lat 90. W ten sposób cały koszt rewitalizacji Parku pójdzie w błoto – napisał w mailu Czytelnik.

Miasto Lublin informuje, że za ten stan rzeczy odpowiadają…bobry.

– Odwodnienie w Parku Ludowym działa w sposób prawidłowy. Czasowa niedrożność kilku kanałów została spowodowana zatkaniem się przepustu, co miało związek przede wszystkim z aktywnością bobrów. Konieczność oczyszczenia przepustu została już jakiś czas temu zgłoszona do firmy zajmującej się bieżącym utrzymaniem Parku Ludowego, jednak długotrwałe opady deszczu uniemożliwiały dojazd ciężkiego sprzętu do tego miejsca – wyjaśnia Monika Głazik z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Dodaje jednocześnie, że aktualnie w Parku Ludowym trwają prace przy udrażnianiu zatkanego przepustu przy użyciu specjalistycznego samochodu ciężarowego.

Woda w kanałach w Parku Ludowym. Wszystko przez…bobry (zdjęcia)

Woda w kanałach w Parku Ludowym. Wszystko przez…bobry (zdjęcia)

(fot. nadesłane)

19 komentarzy

 1. Jaja sobie robią za nasze pieniądze…

  • Znowu zaleje ludowy, pieniądze wyrzucone w bobry, żuk powinien udrożnić odpływ.

   • po kilku latach suchych wody gruntowe były na bardzo niskim poziomie. i urzędasy stwierdziły że trzeb ukręcić wałki… Teraz mamy rok mokry (może i kilka lat) wiec poziom wód gruntowych i średni w Bystrzycy jest wyższy i mamy to co mamy, woda pod górę nie popłynie ale wałki ukręcone…
    Kto by się tam przejmował planowaniem perspektywicznym…

  • Przynajmniej te jaja mają, nie to co ty x-ie.

 2. A gdzie OSP Lublin ??? ??wypompować wodę i po sprawie , przecieź pompę moźna donieść .

  • jak byś wiedział co o wysoki poziom wód gruntowych to byś się nie kompromitował publicznie… może…

 3. Bobry powinny zrobić tamę „na kanał płynącej gotówki” z miasta do budimexu

 4. Jak ustalono, że za ten stan rzeczy odpowiadają…bobry, to wysłać patrol straży miejskiej, niech pouczy bobry, że tak się nie godzi, a jak (nie daj Boże) nie posłuchają ukarać mandatami i deportować 😆

 5. Dyrdymałko 112 (słownie: sto dwunasty)

  A może należałoby się zastanowić, czy ten park jest ludowy, czy bobrowy

 6. Jak sięgnę pamieciay tam zawsze było mokro. I kanały nic nie zmienią. Zmienić nazwy na ” mokry park” i niech sobie będzie taka oaza w środku miasta. A teraz to za dużo opadów, a to bobry a to wandale

  • dokładnie, woda pod górę nie popłynie,
   chyba że tak jak w Holandii będą ją cały czas wypompowywać z depresji

 7. a skad tam bobry? wykurzyc je

  • Dyrdymałko 112 (słownie: sto dwunasty)

   Taaa, najlepiej wybić wszystkie zwierzęta, a pozostawić tylko i wyłącznie homo sapiens, wtedy już wybijemy się sami, między sobą.

  • Stoją pod latarnią i rozpraszają pracowników.

 8. Mi to wygląda na robotę żuka, a nie bobra.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo