Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Włożyła do worka psa razem z cegłówką i wrzuciła do rzeki

W poniedziałek wieczorem dwie kobiety jadące samochodem zauważyły na moście w jednej z miejscowości powiatu krasnostawskiego osobę z psem i workiem w ręce. Gdy po chwili zawróciły, worek ze zwierzęciem był w wodzie, a osoba ta uciekła.

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem na terenie powiatu krasnostawskiego. Jak relacjonują członkowie Stowarzyszenia Chełmska Straż Ochrony Zwierząt – Sekcja Krasnystaw, mama z córką wracały samochodem do domu, kiedy spostrzegły na moście kobietę trzymającą worek i psa. Po chwili kobiety zawróciły i jak się okazało, na moście nie było już tej osoby, a zwierzę z workiem znajdowało się w wodzie.

Obie panie bez chwili zastanowienia wysiadły z auta i pobiegły ratować psa. Wyłowiły z wody worek. Po jego otwarciu okazało się, że znajdował się tam średniej wielkości pies. Zwierzę nie oddychało, więc kobiety przystąpiły do jego reanimacji. Po chwili pies odzyskał oddech. Był cały mokry i przerażony. Tylko szybka reakcja pań uratowała życie zwierzęciu.

Jak się okazało wewnątrz worka znajdowała się także cegła, która miała zapobiec wynurzeniu się worka z psem na powierzchnię. Zwierzę natychmiast trafiło do lecznicy weterynaryjnej. Było w głębokiej hipotermii. Pies został zbadany i pobrano mu krew. Został także wysuszony i ogrzany.

Na szczęście kobiety, które wyłowiły psa posiadają wiedzę, kto mógł to zrobić. Sprawa została zgłoszona na policję. Mundurowi ustalają dokładne okoliczności zdarzenia.

2017-11-21 16:26:25
(fot. Stowarzyszenie Chełmska Straż Ochrony Zwierząt – Sekcja Krasnystaw)

64 komentarze

  1. Jak mozna byc tak okropnym …..

  2. Te panie co go odratowały to powinny go teraz adoptować

  3. I tak nic nie zrobią tej kobiecie więc sobie dalej piszcie te wasze komentarzyki … uratujecie nimi świat, jak francuzi po zamachu malowali kredą bruk !!! o takie to wlasnie zachowanie … smiac mi sie z was chce

  4. Major Suchodolski z Bombasu

    Ogółem to jest Pies Nero całe te
    z Bombasu

  5. A co on jest k***a robocop ?!

Wiadomości z info112