Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Włamywacze z Ukrainy w rękach policjantów. Na trzy miesiące trafili do aresztu

Włodawscy policjanci zatrzymali obywateli Ukrainy, którzy odpowiedzią za kradzieże i włamania. Decyzją sądu dwie osoby najbliższe trzy miesiące spędzą w tymczasowym areszcie.

Policjanci z Włodawy zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy w wieku 25 i 28 lat. Mężczyźni mieli w pojeździe przedmioty mogące służyć do włamań. Funkcjonariusze w całości odzyskali i zabezpieczyli skradziony sprzęt: piły spalinowe, stopy wibracyjne i inne przedmioty.

Mundurowi do sprawy zatrzymali jeszcze 4 osoby. Sąd Rejonowy we Włodawie zastosował środek zapobiegawczy na okres 3 miesięcy dla dwóch obywateli Ukrainy. Mężczyźni są podejrzani między innymi o dokonanie włamania pod koniec lutego do samochodu marki Mercedes Sprinter na terenie Włodawy. Skradziony został wówczas sprzęt, którego wartość oszacowano na ponad 22 tys. zł.

28-latek usłyszał jeszcze 4 inne zarzuty dotyczące kradzieży, kradzieży z włamaniem i jej usiłowania, do których dochodziło w ostatnim czasie na terenie Włodawy. Teraz mężczyźni odpowiedzą za swoje postępowanie. Grozi im do 10 lat więzienia.

(fot. Policja Włodawa)

8 komentarzy

 1. do tej pory (do otwarcia granic) prawie nie zdarzały się bezczelne kradzieze w sklepach ze względu min na kamery a teraz tylko publikują zdjęcia osób których nikt nie zna albo udaje.

 2. Dyżurny Ruchu na PKS

  Rebiata myślały że w Polsce to jak na pączkach u babci… 🙂

 3. Narobią im.Sytuacja pewnie będzie taka sama,jak ostatnio z trzema banderowcami oskarżonymi o napady.

 4. Dokladnie jak pisze LU. Zostana uniewinieni bo dowody beda zle przygotowane. Niech zyjom wplne „sondy”

 5. Nie może być ,sąd na pewno ich uniewinni jak ich kolegów ,niech żyją wolne sądy !!!

 6. POpieprzone sądy nie skazuja swoich. banderowcy i Frasyniuki sa pod ochroną

 7. Abraham Srul Abdul Nasrallah

  To kiedy ich uniewinnią?

 8. Myślę że jakby zrobić jakieś ogónopolskie badanie opini publicznej na temat naszych sądów i wydawanych w nich wyroków ,to wyniki były by drudgocące .Dlatego nikt nigdy takiego badania nie zrobi ,bo okazalo by się że ta instytucja ,służy sama sobie ,a nie ludziom którzy szukają sprawiedliwosci i oczekują sprawiedliwych wyroków