Wkrótce na ulice Lublina wyjadą nowe autobusy

W najbliższych dniach do Lublina przyjedzie pierwsza partia przegubowych Solarisów. Część nowych pojazdów komunikacji miejskiej pojawi się na ulicach Lublina w połowie lutego.

29 komentarzy

 1. Koszt jednego Solarisa nowej generacji dla Rzeszowa – 1 475 061 zł netto – http://infobus.pl/30-nowych-urbino-18-przyjedzie-do-rzeszowa-_more_97274.html
  Koszt jednego Solarisa starej generacji dla Lublina 1 685 880 zł netto – http://infobus.pl/kolejne-nowe-urbino-18-przyjada-do-lublina-mpk-juz-wybralo_more_98598.html

  • Drogi znawco wszystko się zgadza ale jest jedno ale…pytanie brzmi czy te solarisy 3 generacji miasto kupiło czy wydzierżawiło, to w artykule nie jest napisane. Może mpk jak będzie kupowalo to kupi już 4 generacje, nie wiadomo. Ani Ztm ani Mpk nie pisze jakie generacje dzierżawi a jakie kupuje. Zorganizowali pare przetargów i jest zamęt. Może ktoś z czytelnikow wie i napisze jakie generacje są zakupione a jakie wydzierżawione. Pozdrawiam serdecznie.

   • MPK WYDZIERŻAWIŁO 15 sztuk starej generacji jak się okazało, natomiast ZTM KUPI 15 sztuk w podziale na dwa przetargi – 9 i 6 sztuk, póki co niewiadomo której generacji, ale biorąć pod uwagę że ZTM jest wycieruchem i podnóżkiem dla MPK a nie żadnym zarządem i zrobi wszystko co głupiego by MPK nie wymyśliło to stawiam na 99,9% że tez kupili stare.
    PS: Może by tak redakcja zwróciła się do ZTM z zapytaniem, a jeśli to dlaczego takie a nie inne?

  • Po pierwsze ilość zakupionych pojazdów robi cenę.Po drugie wyposażenie dodatkowe robi cenę! Po trzecie skąd wiadomo, ze Solarisy ze zdjęcia są tymi co maja wyjechać na ulice Lublina? Może wklejono stare zdjęcia?

 2. Jeszcze nie wyjechaly na ulice a juz wygladaja na stare

 3. Kierowcy mpk powinni już dawno zrobić strajk, tak jak w wwa, tam nie chcą pracować za 3 klocki a tu 2 płacą jak można za taką odpowiedzialną pracę taką jałmużne , sami biorą po kilkanascie tysi, Do tego jakieś dziwne przetargi, i nepotyzm w całym biurowcu tam nigdy pracowników nie brakuje.

 4. A w tej 4 generacji osoba wysoka może normalnie usiąść nie skazując się na tortury kolan? Czy są tak samo genialnie zaprojektowane jak to co teraz jeździ?

 5. Ja tam wolałbym Ikarusa ?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!