Wkrótce na ulice Lublina wyjadą nowe autobusy

W najbliższych dniach do Lublina przyjedzie pierwsza partia przegubowych Solarisów. Część nowych pojazdów komunikacji miejskiej pojawi się na ulicach Lublina w połowie lutego.

We wrześniu ubiegłego roku MPK Lublin podpisało umowę z Konsorcjum Solaris Bus & Coach S. A. oraz Millennium Leasing Sp. z o.o., na dostawę 15 autobusów przegubowych. Zgodnie z umową, pierwsze pięć autobusów dotrze do Lublina najpóźniej do 6 lutego, natomiast pozostałe 10 sztuk, maksymalnie do 26 lutego.

Nowe autobusy są niskopodłogowe, klimatyzowane, spełniające najwyższe europejskie normy ochrony środowiska (EURO 6), wyposażone w monitoring, z elektronicznymi wyświetlaczami, wyposażone w głosową zapowiedź przystanków oraz posiadające tzw. „ciepłe guziki”. Dodatkowo mają biletomaty, w których będzie można płacić kartą. W nowych autobusach są też porty USB do ładowania telefonu, czy tabletu oraz bramki do zliczania pasażerów.

20180124_113223

– Na rozstrzygnięcie czeka jeszcze pierwsza część przetargu obejmującego dostawę dziesięciu sztuk autobusów 12-metrowych. Ponieważ złożona w postępowaniu oferta przekraczała kwotę przeznaczoną na ten cel przez lubelskie MPK, Zarząd Spółki wystąpił do Zgromadzenia Wspólników, po wcześniejszej zgodzie Rady Nadzorczej Spółki, o podwyższenie kwoty na dostawę 10 autobusów. W chwili obecnej Spółka uzyskała już zgodę od swojego Właściciela i wystąpiła do konsorcjum mLeasing Spółka z o.o. oraz URSUS BUS S. A., które jako jedyne złożyło w tej części postępowania ofertę, o przedłożenie stosownych dokumentów wymaganych przed udzieleniem zamówienia. W przypadku pozytywnej oceny przedłożonych przez konsorcjum: mLeasing Spółka z o.o. oraz URSUS BUS S. A., dokumentów podpisanie umowy powinno nastąpić w połowie lutego – informuje Dariusz Tomasik z Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Lublinie.

20180124_120213

2018-01-29 13:28:33
(fot. nadesłane)

Zobacz również

29 komentarzy

 1. Koszt jednego Solarisa nowej generacji dla Rzeszowa – 1 475 061 zł netto – http://infobus.pl/30-nowych-urbino-18-przyjedzie-do-rzeszowa-_more_97274.html
  Koszt jednego Solarisa starej generacji dla Lublina 1 685 880 zł netto – http://infobus.pl/kolejne-nowe-urbino-18-przyjada-do-lublina-mpk-juz-wybralo_more_98598.html

  • Drogi znawco wszystko się zgadza ale jest jedno ale…pytanie brzmi czy te solarisy 3 generacji miasto kupiło czy wydzierżawiło, to w artykule nie jest napisane. Może mpk jak będzie kupowalo to kupi już 4 generacje, nie wiadomo. Ani Ztm ani Mpk nie pisze jakie generacje dzierżawi a jakie kupuje. Zorganizowali pare przetargów i jest zamęt. Może ktoś z czytelnikow wie i napisze jakie generacje są zakupione a jakie wydzierżawione. Pozdrawiam serdecznie.

   • MPK WYDZIERŻAWIŁO 15 sztuk starej generacji jak się okazało, natomiast ZTM KUPI 15 sztuk w podziale na dwa przetargi – 9 i 6 sztuk, póki co niewiadomo której generacji, ale biorąć pod uwagę że ZTM jest wycieruchem i podnóżkiem dla MPK a nie żadnym zarządem i zrobi wszystko co głupiego by MPK nie wymyśliło to stawiam na 99,9% że tez kupili stare.
    PS: Może by tak redakcja zwróciła się do ZTM z zapytaniem, a jeśli to dlaczego takie a nie inne?

  • Po pierwsze ilość zakupionych pojazdów robi cenę.Po drugie wyposażenie dodatkowe robi cenę! Po trzecie skąd wiadomo, ze Solarisy ze zdjęcia są tymi co maja wyjechać na ulice Lublina? Może wklejono stare zdjęcia?

 2. Jeszcze nie wyjechaly na ulice a juz wygladaja na stare

 3. Kierowcy mpk powinni już dawno zrobić strajk, tak jak w wwa, tam nie chcą pracować za 3 klocki a tu 2 płacą jak można za taką odpowiedzialną pracę taką jałmużne , sami biorą po kilkanascie tysi, Do tego jakieś dziwne przetargi, i nepotyzm w całym biurowcu tam nigdy pracowników nie brakuje.

 4. A w tej 4 generacji osoba wysoka może normalnie usiąść nie skazując się na tortury kolan? Czy są tak samo genialnie zaprojektowane jak to co teraz jeździ?

 5. Ja tam wolałbym Ikarusa ?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska