Niedziela, 26 maja 202426/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wjeżdżali na skrzyżowanie na zielonym. Dobrze, że zdążyli zahamować (wideo)

Wczoraj na skrzyżowaniu w centrum Lublina mogło dojść do groźnego zdarzenia drogowego. Wszystko przez zignorowanie wskazań sygnalizacji świetlnej przez jednego z kierowców.

Do zdarzenia doszło we wtorek po południu na skrzyżowaniu ul. 3 Maja z ul. Radziwiłłowską. Kierujący pojazdami widząc zielone światło od strony ul. Radziwiłłowskiej ruszyli w kierunku skrzyżowania.

W pewnym momencie z lewej strony nadjechał samochód marki Renault. Osoba kierująca tym pojazdem nie zorientowała się nawet, że wjeżdża na skrzyżowanie, na którym prawidłowo poruszały się dwa pojazdy. Zignorowanie wskazań sygnalizacji świetlnej mogło doprowadzić do przykrego w skutkach wypadku. Dzięki refleksowi i przytomności obu kierowców poruszających się prawidłowo nie doszło do zderzenia.

Całe zdarzenie zarejestrował nasz Czytelnik. Ku przestrodze!

(fot. wideo nadesłane Jurek)

15 komentarzy

 1. Tam jest chyba wszędzie monitoring a więc z namierzeniem durnia chyba nie będzie problemu.

 2. pietrek ,a kto to bedzie namierzał ? Policja nic o tym nie wie i nie chce wiedzieć ,bo roboty z tym duzo jak ktoś zglosi ….

 3. Niektórych aż ręce bolą żeby donieść. ORMOwskie pozostałości w społeczeństwie.

  • I bardzo dobrze. Niech donoszą. Oduczy się palant jazdy na czerwonym. Może to ty jechałeś, a teraz się boisz, żeby nikt nie doniósł?

  • Prośba do policji .
   Jest film z widocznymi nr. rejestracji jako dowód wykroczenia zagrażającego zdrowia , a nawet życia innych użytkowników dróg i przejść dla pieszych , proszę o ukaranie kierowcy popełniającego w/w wykroczenie .
   Jeżeli pozostanie bezkarny to trzeba mieć na uwadze , że takim zachowaniem się wobec innych użytkowników dróg doprowadzi do czyjejś tragedii .

  • Ty tak poważnie? prawdziwy JP na 3%? im bliżej policja tym mniej JP?. A jak dostaniesz ryj to pierwszy lecisz na komendę? Coś mi się tak wydaje że kolejny twardziel przed monitorem…

 4. Jak wjechał by Ci w bok, zmiażdżył miednicę, zostałbyś kaleką na całe życie to widziałbyś to inaczej. Wiesz jak wygląda sekwencja świateł na tym skrzyżowaniu, zapala się czerwone dla białego renault, nadal jest czerwone dla nagrywającego, wtedy zapala się zielone dla Cichej, oraz zielone na dwóch przejściach dla pieszych na 3go maja, potem zapala się zielone na Radziwiłłowskiej. Wniosek jest taki, że biały renault wjechał gdy miał czerwone od kilkudziesięciu sekund i oprócz skrzyżowania z Radziwiłłowską przejechał jeszcze dwa przejścia dla pieszych na czerwonym.

  • O to to.
   A co do wjazdów na czerwonym, to polecam wyjazd z Wieniawskiej w prawo w Krakowskie (a raczej w ten końcowy kawałek Krakowskiego).
   Ile to razy tam już widziałem jadących Krakowskim do Racławickich na czerwonym… bo się dalekowidze gapią w sygnalizatory przy skrzyżowaniu z Lipową/Racławickimi, a nie na ten przed przejściem.

 5. słynne „rikord widjo”

 6. Nie odbierać Prawa Jazdy, tylko samochód.

 7. oj jejku miał póżne zielone

 8. Od kiedy to zielone światło zezwala na bezmyślny wjazd na skrzyżowanie? Bezmyślny, bo bez upewnienia się, czy ktoś nie wjeżdża czy nie wchodzi na czerwonym.
  Często, i bardzo wiele osób na tym forum pisze, że przed wejściem na jezdnię/wjazdem na skrzyżowanie należy się zatrzymać i upewnić, że ktoś nie nadjeżdża (nawet mając zielone). Co prawda, nigdy nie potrafią podać oni przepisów, które by tego nakazywały, ale w tym przypadku taka przezorność była pomocna.