Wjechała suzuki na przejazd kolejowy, nie zauważyła pociągu. Zderzyła się z lokomotywą (zdjęcia)
11:36 28-11-2024 | Autor: redakcja
Do groźnego zdarzenia na torach doszło wczoraj w powiecie włodawskim. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca suzuki 60-latka nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu wjeżdżając na przejazd kolejowy i zderzyła się z lokomotywą.
Na szczęście ani kobieta, ani jadący w lokomotywie mężczyźni nie doznali żadnych obrażeń. Samochód uległ rozległym uszkodzeniom, wobec czego policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu. Włodawscy policjanci prowadzą dalsze czynności w sprawie tego zdarzenia.
Apel do kierowców
– Pamiętajmy, że przejazd kolejowy to jedno z bardziej niebezpiecznych miejsc, dlatego apelujemy o zdrowy rozsądek zwłaszcza na niestrzeżonych przejazdach kolejowych. Pamiętajmy, aby zbliżając się do miejsca, w którym tory kolejowe przecinają się z drogą, kierowcy zachowali szczególną ostrożność. Jeżeli przed przejazdem kolejowym widnieje znak pionowy STOP (B-20), należy bezwzględnie zatrzymać pojazd, a następnie upewnić się, czy nie nadjeżdża pociąg. Gdy nie stwierdzimy jego obecności, należy przejechać przez przejazd. Dojeżdżając do takiego miejsca w każdym przypadku należy zachować wzmożoną koncentrację i uwagę – apeluje podinspektor Bożena Szymańska z włodawskiej Policji.
Ponadto kierującemu pojazdem zabrania się:
1) objeżdżania opuszczonych zapór lub półzapór oraz wjeżdżania na przejazd, jeżeli opuszczanie ich zostało rozpoczęte lub podnoszenie nie zostało zakończone;
2) wjeżdżania na przejazd, jeżeli po drugiej stronie przejazdu nie ma miejsca do kontynuowania jazdy;
3) wyprzedzania pojazdu na przejeździe kolejowym i bezpośrednio przed nim;
4) omijania pojazdu oczekującego na otwarcie ruchu przez przejazd, jeżeli wymagałoby to wjechania na część jezdni przeznaczoną dla przeciwnego kierunku ruchu.
W razie unieruchomienia pojazdu na przejeździe kolejowym, kierujący jest obowiązany niezwłocznie usunąć go z przejazdu, a jeżeli nie jest to możliwe, ostrzec kierującego pojazdem szynowym o niebezpieczeństwie.
Kierujący pojazdem lub zespołem pojazdów o długości przekraczającej 10 m, który nie może rozwinąć prędkości większej niż 6 km/h, przed wjazdem na przejazd kolejowy jest obowiązany upewnić się, czy w czasie potrzebnym na przejechanie przez ten przejazd nie nadjedzie pojazd szynowy lub uzgodnić czas tego przejazdu z dróżnikiem kolejowym.
faktycznie pociąg w powiecie włodawskim mógł zaskoczyć
I zaskoczył. Kolejna będzie rakieta.
Ten pociąg jeździ mniej więcej raz na tydzień. Wozi drzewo. Przejazd na którym doszło do zdarzenia jest przy drodze wojewódzkiej 816. Niby stacja Okuninka, chociaż to jest w środku lasu. Na pewno szybko nie jechał.
Ponownie pada stwierdzenie, że ktoś nie zauważył pociągu. Do mnie to nie dociera. Nie zauważyć to można jakiegoś patyka na jezdni, ale pociągu?! Kompletnie nie patrzyli, a nie nie zauważyli…
Brak szacunku dla życia swojego i innych..!!
faktycznie pociąg w powiecie włodawskim mógł zaskoczyć
W artykule nie ma dokładnej informacji, gdzie zdarzenie miało miejsce. Na jakiej drodze albo miejscowości. Na torach w powiecie… Jak tam w ogóle rzadko co jeździ o ile w ogóle jeździ.
Jak to możliwe? Pociąg nie ustąpił kobiecie?
Świat schodzi na psy.
Jeżeli kierujący samochodami są sprawcami tylko 99,9% kolizji i wypadków, to istniej cień szansy, że w tym zdarzeniu wina leży po stronie kierującego pociągiem.
Patrząc po uszkodzeniach chyba wjechał w bok pociągu. To ja się już nie dziwię dlaczego tacy potrącają rowerzystów.
nastepna idiota na przejzdzie
Mam nadzieję , że po takim strzale , wszystkie do tej pory nie działające szare klepki już zaskoczyły na swoje miejsce i będą działać prawidłowo.
Miałam pociąg z lewej, czyli powinien był ustąpić mnie pierwszeństwa. Do jasnej ciasnej to maszynista powinien dostać mandat i punkty a nie ja przodownica kółka gospodyń wiejskich. Taka ze mnie ważna FISZA !