Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wjechał oplem na przejście, nie zauważył pieszego. Doszło do potrącenia (zdjęcia)

W czwartek po południu na ul. Diamentowej doszło do potrącenia pieszego na jednym z przejść dla pieszych. W miejscu wypadku występują spore utrudnienia z przejazdem.

Do zdarzenia doszło w czwartek po godzinie 17 na ul. Diamentowej, w rejonie skrzyżowania z ul. Samsonowicza. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o potrąceniu pieszego.

Na miejscu interweniował zespół ratownictw medycznego oraz policja. Poszkodowany pieszy z poważnymi obrażeniami głowy został przetransportowany do szpitala.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem osobowym marki Opel, jadąc ul. Diamentową w kierunku ul. Zemborzyckiej, potrącił mężczyznę przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych. Poszkodowany mężczyzna przemieszczał się ze strony lewej na prawą, względem kierunku jazdy kierującego oplem.

W rejonie wypadku pracują policjanci, trwa ustalanie szczegółowych okoliczności zdarzenia. Występują spore utrudnienia z przejazdem, jeden pas jest częściowo zablokowany.

Wjechał oplem na przejście, nie zauważył pieszego. Doszło do potrącenia (zdjęcia)

Wjechał oplem na przejście, nie zauważył pieszego. Doszło do potrącenia (zdjęcia)

Wjechał oplem na przejście, nie zauważył pieszego. Doszło do potrącenia (zdjęcia)

Wjechał oplem na przejście, nie zauważył pieszego. Doszło do potrącenia (zdjęcia)

(fot. lublin112.pl)

15 komentarzy

 1. Czy prawo jazdy zostało zabrane?

 2. W tym miejscu ostatnio często dochodzi do niebezpiecznej sytuacji gdy na pasie w kierunku Krochmalnej jest korek i piesi wychodzą po przejściu między stojącymi w korku samochodami. Trzeba uważać na taką sytuację bo są tacy co już się nie rozejrzą jak wychodzą zza auta na następny pas. Możliwe, że podobnie było i w tym przypadku.

  • Oczekujemy że kazdy pieszy się rozejrzy , będzie ostrozny, oceni właściwie prędkość z jaką pędzi samochód, a co kierowca powinien???? No chyba NIC, zadnej odpowiedzialności, zadnej ostrozności, przewidywania, zmniejszenia predkości stosownie do widoczności.
   Samochód jest wiekszy , więc niech pieszy uważa. To sie MUSI zmienić.

 3. Uwaga ******* idzie! Zacznijcie nosić odblaski i nie pchajcie się na jezdnie, myslicie, że jak dacie długa zamiast poczekac, aż ktoś zauważy i się zatrzyma. Nie szkoda mi tego typa.

 4. W ostatnich dniach wysyp wypadków z pieszymi …..
  Ktoś stracił instynkt samozachowawczy ?
  Jest twardszy od blachy ?

  • Koleszko w mieście ty masz uważać na pieszych.
   Jak nie dociera siedzie własnym chlewie ….

 5. Uwaga święta krowa idzie! Zacznijcie nosić odblaski i nie pchajcie się na jezdnie, myslicie, że was widać?!! Zamiast poczekac nawet na środku jezdni to nie, trzeba iść… Nie szkoda mi tego typa. Poczekajmy na zime na lodzie, który wyjdzie to jezzcze w łeb zarobi

 6. Kolego gdybys widział co tu się dzieje nie pisał bys tak. Zarówno na tym przejściu jak i na przejściu koło Lidla żeby przejść trzeba się uzbroić w cierpliwość. Kierowcy w ogóle na tych przejściach nie widza pieszego. Gonią nie wiadomo za czym. Czekać na środku przejścia ??? Zastanów się co piszesz ! Może jak Ciebie następnym razem potrąci będziesz pisał inaczej.

 7. Bo trzeba zwolnić przed przejściem do 10km/h i upewnić się czy ktoś nie wyjdzie po koła, jak jest korek piesi wychodzą zza samochodów, a nie zapie…lać ….jak ze sraką do kibla…..
  imbecyl i cham nie kierowca…
  3/4 takich na Lubelszczyźnie…. w innych woj. podobnie
  strach pieszego wpuścić na przejście

  • Polski Związek Kołnierzy Wymiętych

   Diamentowa jest bardzo dobrze oświetlona. Przejścia dla pieszych też są prawidłowo oznakowane. Wystarczy nie być imbecylem, żeby wiedzieć, że w takiej okolicy, gdzie po jednej stronie jest spore osiedle, a po drugiej są sklepy, piesi będą często korzystać z przejść dla pieszych. Jeżeli zaś jest korek, to też nietrudno sobie wyobrazić, że zza stojących samochodów może wyjść pieszy.

   Ale jak ktoś jest kretynem w życiu, to będzie kretynem za kierownicą. I takie są tego skutki. A potem jeden z drugim opowiada głodne kawałki o tym, że zaskoczyło go to, że na przejściu dla pieszych pojawił się pieszy :)))

 8. Trzeźwy inaczej.

  Jeśli jest korek i auta stoją na jednym pasie, to jadąc drugim pasem, nie można ot tak wjechać sobie na przejście.
  Kierowca nie ma prawa wyprzedzać i omijać, musi się zatrzymać i sprawdzić czy na pasach nie ma pieszego.
  Dlaczego kierowcy nie stosują się do przepisów?

 9. Ile mniej byłoby wypadkow gdyby pieszy miał kontakt wzrokowy z kierowcą.. Wtajemniczeni wiedzą o co chodzi.

 10. sygnalizacja świetlna

  Przejście ze światłami by się przydało koło lidla/biedronki tam nie da się przejść i nawet często wyjechać samochodem !!!

Z kraju