Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wjechał fordem w 17-latkę przechodzącą po pasach. Piesza trafiła do szpitala (zdjęcia)

Wczoraj w godzinach popołudniowych na jednej z ulic Białej Podlaskiej doszło do potrącenia na przejściu dla pieszych. Kierujący fordem wjechał w 17-latkę. Poszkodowana piesza z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.

Do wypadku doszło wczoraj przed godziną 15.00 na Alei Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że kierowca pojazdu osobowego wjechał w nastolatkę przechodzącą przez przejście dla pieszych. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący fordem, potrącił przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych 17-latkę. Autem kierował 56-latek. W chwili zdarzenia uczestnicy wypadku byli trzeźwi. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie. W wyniku wypadku nastolatka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Wyjaśniamy okoliczności oraz apelujemy o rozwagę na drodze – przekazuje nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej Policji.

Pamiętajmy, że każdy kierowca, który dojeżdża do oznakowanego przejścia dla pieszych, ma obowiązek zachować szczególną ostrożność. Powinien zwolnić i obserwować otoczenie tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście. Przypominamy też, że zimowa aura wymaga od wszystkich uczestników ruchu drogowego szczególnej rozwagi.

 

Wjechał fordem w 17-latkę przechodzącą po pasach. Piesza trafiła do szpitala (zdjęcia)

fot. Policja Biała Podlaska

 

Wjechał fordem w 17-latkę przechodzącą po pasach. Piesza trafiła do szpitala (zdjęcia)

fot. Policja Biała Podlaska

15 komentarzy

 1. kazdy kto tak wchodzi to potencjalny samobojca

  • a może każdy kierowca, który nie zwalnia i nie uważa, zbliżając się do przejścia dla pieszych to potencjalny zabójca?

   • Stara szkoła – przechodzisz przez przejście jak nic nie jedzie. Łeb w lewo, w prawo, w lewo i dopiero idziesz. Łatwiej zatrzymać nogę przed przejściem niż samochód przed pasami. Ja jak widzę ludzi z telefonami to nie hamuję w ogóle. Mam kamerkę i będę dochodził swoich praw przed sądem.

  • chodzizz na własne ryzyko”, ja flamastrem dopisałabym: „Zwłaszcza jak masz telefon w prawej przedniej i własnie odpisujesz sms”a”.

 2. Smakosz piwa naszego powszedniego

  Wjechał fordem w przechodzącą po pasach – to w tym regionie normalne
  Także i to, że piesza trafiła do szpitala.
  Po co ten artykuł ?

 3. ##### niemieckich sługusów

  teraz żadne prawa nie obowiązują – prawo wg tuska

 4. Za potrącenie na PdP oznaczone „Agatką” nie powinno być zawiasów. I wszystkie mandaty x 10.

 5. Idiotyczny przepis unijny żeby zwiększyć ilość wypadków.

 6. Bez odpowiedniego oświetlenia na ulicy!!! ciekawe w jakim kolorze był ubrany przechodzeń…
  Po pierwsze odpowiednie oświetlenie przejść dla pieszych…

Dodaj komentarz

Z kraju