Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Sprawdzili trzeźwość ponad 1100 kierujących. Wpadło 4 na „podwójnym gazie”

Policjanci z lubelskiej drogówki przeprowadzili poranne działania, w celu eliminacji z ruchu drogowego nietrzeźwych kierowców. W trakcie sprawdzeń przebadanych zostało ponad 1100 kierujących. W efekcie ujawniono 4 uczestników ruchu „na podwójnym gazie”.

– Głównym celem wczorajszych działań na ulicach Lublina było sprawdzenie w krótkim czasie stanu trzeźwości, jak największej liczby kierujących pojazdami. Policjanci zaplanowali kontrole trzeźwości przede wszystkim w godzinach porannych. Kontrole odbywały się głównie na drogach wjazdowych do miasta. Priorytetem było ujawnianie i eliminowanie z ruchu osób wsiadających za kierownicę pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka – relacjonuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Podczas działań, które trwały kilka godzin, policjanci przebadali 1103 kierujących. Niestety nie wszyscy byli trzeźwi.

– Łącznie funkcjonariusze ujawnili 4 amatorów jazdy „na podwójnym gazie”. Ponadto zatrzymany został 42-latek, który posiadał dwa prawomocne zakazy kierowania pojazdami. Wpadł też poszukiwany 57-latek – wyjaśnia nadkomisarz Kamil Gołębiowski.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi utrata prawa jazdy, wieloletni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

11 komentarzy

 1. Bardzo dobry wynik

  • Też jestem w szoku. Widać świadomość społeczna wzrosła znacząco przez ostatnie kilka lat.

 2. 4 na 1103 . Całkowita porażka , akcja zakończona totalnym niepowodzeniem . Wielu kierowców ominęło kontrole bo dowiedzieli się o tym z aplikacji , inni zostawiali auta na osiedlach i dalej jechali autobusem . Gdyby nie to akcja zakończyła by się sukcesem bo specjalista Franio podaje że około stu nagiętych uciekło porzucając samochody .

  • Gdyby podobną akcję zrobić wieczorem pod wiejskim sklepem, to wynik byłby bardzo podobny. Na 100 badanych byłoby 4 trzeźwych.

  • „inni zostawiali auta na osiedlach i dalej jechali autobusem” – Jechać autobusem. To jest jakaś zbrodnia?

 3. Czy te działania były legalne? Czy sporządzono ponad 1100 protokołów z badania trzeźwości?

 4. Brawo PiS

 5. a ilu nie miało namorrnika

Dodaj komentarz