Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Wjechał do rowu, próbował uciec. Kierującego audi zatrzymał policjant jadący na służbę (zdjęcia)

Wczoraj na jednej z ulic w Nałęczowie mężczyzna kierujący audi wjechał pojazdem do rowu. 41-latek próbował uciec z miejsca zdarzenia, jednak został zatrzymany przez policjanta z nałęczowskiego posterunku, jadącego na służbę. Jak się okazało uciekinier był nietrzeźwy.

Zdarzenie miał miejsce wczoraj na ul. Kolejowej w Nałęczowie w powiecie puławskim. Mężczyzna kierujący audi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu, a następnie, żeby uniknąć zderzenia z samochodem jadącym z naprzeciwka zjechał na pobocze, po czym uderzył w ogrodzenie i zatrzymał się na przepuście.

– Całą sytuację widział policjant, który w tym czasie jechał na służbę do Posterunku Policji w Nałęczowie. St. post. Rafał Sołyga natychmiast zatrzymał się, aby udzielić pomocy osobom znajdującym się w pojeździe. Okazało się jednak, że osoby te nie oczekują pomocy, wręcz przeciwnie, kierowca chciał zniknąć z oczu świadkom i zaczął uciekać. Reakcja funkcjonariusza była natychmiastowa. Kierowca oraz pasażer pojazdu zostali przez niego ujęci oraz przekazani wezwanym na miejsce policjantom z posterunku – relacjonuje komisarz Ewa Rejn – Kozak z puławskiej Policji.

Jak się okazało uciekinier był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że 41-latek z gminy Nałęczów miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

– Mężczyzna nie powinien wsiadać za kółko nie tylko z powodu nietrzeźwości. Okazało się bowiem, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, a samochód, którym się poruszał nie ma aktualnych badań technicznych – wyjaśnia komisarz Ewa Rejn – Kozak.

Nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi kara pozbawienia wolności, wysoka grzywna i poważne konsekwencje finansowe. Wkrótce jego zachowanie na drodze oceni sąd.

Wjechał do rowu, próbował uciec. Kierującego audi zatrzymał policjant jadący na służbę (zdjęcia)

fot. Policja Puławy

 

Wjechał do rowu, próbował uciec. Kierującego audi zatrzymał policjant jadący na służbę (zdjęcia)

fot. Policja Puławy

7 komentarzy

  1. Trzeba mieć siano w głowie żeby pomimo apeli, informacji o wzmożonych kontrolach w okresie świątecznym napić się i siadać za kierownicę.
    Rozumem chyba właściciel nie grzeszy bo gdyby tak było to rocznik byłby nowszy tego auta.
    No ale jak wszystko idzie „na przelew” to nie ma z czego odłożyć?

  2. Czego się spodziewać po kierowcy Audi piąte zero,oni nie myślą

  3. troszke zaplacil idoiota zapijaczona morda

  4. Znowu ałdica wycofana z wyścigu. Zrobiło się bezpieczniej! A nawalony szofer, za 2 promile, powinien posiedzieć 200 dni. Reszta kar później.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo