690 680 960

Wjechał BMW do przydrożnego rowu. Chciał sprawdzić jak działa marihuana

Radzyńscy policjanci zatrzymali kierowcę BMW, który wjechał do przydrożnego rowu. Mundurowi znaleźli przy 20-latku środki odurzające. Mężczyzna tłumaczył, że chciał sprawdzić jak działa marihuana.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek wieczorem w Radzyniu Podlaskim. Około godziny 19 radzyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że kierowca BMW zakończył jazdę w przydrożnym rowie, w rejonie skrzyżowania drogi krajowej nr 19 z ul. Płudzińską.

Mundurowi ustalili, że 20-latek z gminy Radzyń Podlaski kierujący pojazdem marki BMW, w pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem i jechał do przydrożnego rowu. Z przeprowadzonego badania wynikało, że mężczyzna był trzeźwy, ale jak się okazało kierował samochodem będąc pod działaniem środków odurzających. Obecność narkotycznych substancji w organizmie potwierdziło badanie, któremu został poddany. Od mężczyzny została pobrana krew do badań.

Młodzieniec posiadał w portfelu marihuanę. 20-latek tłumaczył funkcjonariuszom, że chciał tylko sprawdzić, jak działa marihuana. Jak powiedział, myślał, że usuwa się z organizmu w podobnym tempie, co alkohol. Wkrótce mężczyzna stanie przed sądem.

Za kierowanie pojazdem pod działaniem środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Kierujący musi się również liczyć ze świadczeniem pieniężnym na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych, a także orzeczeniem przez sąd zakazu kierowania pojazdami na minimum 3 lata. 20-latek odpowie również za posiadanie marihuany.

(fot. pixabay.com)

17 komentarzy

  1. Nie znamy przeszłości ani problemów tej rodziny

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie
Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku