Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wizerunek premiera zachęcił ją do inwestycji. 70-latka straciła ponad 30 tys. złotych

Mieszkanka powiatu parczewskiego straciła ponad 30 tys. złotych. 70-latka uwierzyła w możliwość szybkiego zysku inwestując pieniądze na giełdzie. Reklamę z wizerunkiem premiera Rzeczypospolitej Polski kobieta znalazła na jednym z portali internetowych. Niestety pomagający jej w inwestowaniu „manager” okazał się oszustem.

Do parczewskiej komendy zgłosiła się 70-letnia kobieta, która poinformowała, że została oszukana podczas inwestowania oszczędności na giełdzie.

– Jak relacjonowała, w połowie lutego na jednym z portali internetowych znalazła ogłoszenie o możliwości szybkiego zarobienia pieniędzy inwestując na giełdzie. Ogłoszenie wyglądało bardzo wiarygodnie, bo widniało na nim zdjęcie z wizerunkiem premiera Rzeczypospolitej Polski. Kobieta wypełniła formularz zgłoszeniowy podając swoje dane. Z kobietą bardzo szybko skontaktował się rzekomy „manager”, który miał jej pomóc w inwestycjach na giełdzie. Oszust polecił kobiecie, aby na swoim komputerze zainstalowała program AnyDesk umożliwiający zdalną obsługę pulpitu – relacjonuje sierżant sztabowy Anna Borowik z parczewskiej Policji.

Seniorka niestety zrobiła to, o co ją prosił rozmówca. Kiedy ponownie zalogowała się na swoje konto bankowe, zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa. Z jej konta zniknęło ponad 30 tysięcy złotych.

Tak działają oszuści

Schemat działania oszustów w większości jest taki sam. Nakłaniają potencjalnych pokrzywdzonych do zainwestowania pieniędzy obiecując wysokie i szybkie zyski bez ryzyka straty pieniędzy. Proponują pomoc przy inwestowaniu, dlatego zalecamy zachować szczególną ostrożność przed podjęciem decyzji o przeznaczeniu pieniędzy na taki cel. Tego typu oferta jest nieprawdziwa i zazwyczaj kończy się utratą pieniędzy.

Ostrzegamy również przed fałszywymi aplikacjami i stronami zawierającymi reklamy, które zachęcają do inwestowania. Nie wierzmy w wizję szybkiego i łatwego zarobku. Pamiętajmy też, aby nie udostępniać nikomu swoich danych i nie instalować żadnego oprogramowania na urządzeniach, na których logujemy się do bankowości elektronicznej.

PRZECZYTAJ

Przeładowana „stonoga” na drodze S17. Kolosalna kara dla kierowcy i przewoźnika

26 komentarzy

  1. Opłata dla posiadaczy aut spalinowych. Brawo ÿebaĉpisy 👏👏👏
    Teraz sobie wyobraźcie, ile zapłacą spółki zbiorkomu za autobusy i ile wzrosną opłaty za przejazdy…
    Tusk was pieścił, głupcy

    • Jak się ma 70latka do opłaty za auta spalinowe? Autobusem jeśli już, jest taniej się transportować, ale ich nie ma.

  2. Kolejna inwestora i zdalny pulpit🤣🤣🤣🤣🤣

  3. Taka wiekowa a nie pamięta że Tuścioch już raz społeczeństwo oszukał i spitolił do Brukseli.

Dodaj komentarz

Z kraju