Niedziela, 26 maja 202426/05/2024
690 680 960
690 680 960

Widząc płonący budynek ruszył na pomoc mieszkańcom. „To była bohaterska postawa”

Dzięki jego poświęceniu oraz bezinteresownej pomocy, mieszkanka ogarniętego pożarem domu została ewakuowana zanim przyjechali strażacy. Mężczyzna otrzymał gratulacje i słowa uznania.

W poniedziałek w Parczewie odbyło się spotkanie z mieszkańcem miasta, który pod koniec marca ruszył na pomoc osobom znajdującym się w płonącym budynku. Tego dnia przy ul. Kościelnej zapalił się drewniany budynek mieszkalny. Ogień objął kotłownię oraz poddasze budynku, występowało też bardzo silne zadymienie.

O wszystkim zaalarmowane zostały służby ratunkowe, jednak pan Krzysztof nie zamierzał bezczynnie czekać na ich przyjazd. Jak wyjaśniano, dzięki poświęceniu mężczyzny oraz jego bezinteresownej pomocy, mieszkanka ogarniętego pożarem domu została ewakuowana zanim przyjechali strażacy.

W związku z tym Starosta Parczewski Janusz Hordejuk, Przewodniczący Rady Powiatu w Parczewie Janusz Zieliński, Wicestarosta Parczewski Artur Jaszczuk, a także Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Parczewie Leszek Szymański przekazali mieszkańcowi gratulacje i słowa uznania. Jak podkreślano, wykazał się on bohaterską postawą.

(fot. Powiat Parczewski)

7 komentarzy

 1. Widać po zdjęciu że to Parczew. Kurtki by przynajmniej zdjeli, a ten powinien zapiąć marynarkę jak się stoi. Ale marynarka sprzed 30 dodatkowych kilogramów.

  • I cóż z tego, to nie ślub, a jedynie wizyta pod dyplom w urzędzie? Brawo dla odważnego Pana.

  • Taaa ty za to w garniturze od Armaniego chodzisz śmieci wyrzucać .
   Idź szybko na ten śmietnik ,bo zamiast worka chyba mózg wyrzuciłeś i w głowie masz odpady zmieszane

 2. Tak z ciekawości zapytam Cię alo. Czy w Twojej miejscowości nie nosicie kurtek? Pochwal się skąd Ty jesteś skoro komentujesz, że to Parczew. W Lublinie, Lubartowie, Łęcznej itp. też ludzie chodzą w kurtkach. Prześlij proszę swoje zdjęcie zobaczymy jak Ty wyglądasz. Może zgadniemy z jakiej miejscowości.

 3. Brawo Panie Krzysztofie!!!

 4. Alo, tutaj głos Twojego sumienia

  Przeciez alo to przegryw życiowy, nie ma pieniędzy, pracy, samochodu, kolegów, brak mu też rozumu żeby jakas sensowną pracę podjąć I siedzi w swoim pokoju, sam, wypisując ostatnie wypociny jakie mu slina na język podała. Bo z mózgu nic już nie wyciśnie.
  Wygląda pewnie nie lepiej od tego jak się zachowuje.