Wyprzedzał na przejściu, potrącił mężczyznę

W sobotę w Tomaszowie Lubelskim doszło do potrącenia pieszego na przejściu. Kierujący audi próbował ominąć samochód, który zatrzymał się przed przejściem i doprowadził do potrącenia 49-latka.

Do wypadku doszło w sobotę po godzinie 14 na przejściu dla pieszych na ul. Łaszczowieckiej w Tomaszowie Lubelskim.

– Samochód osobowy wyjeżdżający z parkingu zatrzymał się przed przejściem aby przepuścić mężczyznę. Audi jadące w stronę ul. Zamojskiej próbowało ominąć zatrzymany pojazd przed pasami i uderzyło w pieszego. Na szczęście 49-letniemu mężczyźnie nic się nie stało – relacjonuje zdarzenie – informuje mł.asp. Agnieszka Leszek z tomaszowskiej Policji.

27-letni kierowca był trzeźwy. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy za rażący sposób naruszenia przepisów ruchu drogowego i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Sporządzony został wniosek do sądu.

 

2017-01-09 10:25:13
(fot. wideo Policja Tomaszów Lubelski)

59 komentarzy

 1. Dowód w postaci filmu jest – wina kierowcy ewidentna. Ale niektórym ciągle mało, muszą być teorie broniące sprawcę zdarzenia. Gdyby nie film to na forum byłyby teksty typu: „pieszy wtargnął bo myślał, że jest świętą krową”.
  Skąd za każdym razem biorą się posty broniące kierowcę? Jestem bardzo ciekaw, czemu za wszelką cenę bronicie sprawcę wypadku? Na innym forum czytam: „biednego kierowcę będą ciągać po sądach”, a gdzie jest zatroskanie o rannego pieszego?

  • O rannego pieszego nikt się nie troska, bo tak na prawdę to trzeba być ślepym ,żeby tak wyleźć z za samochodu prosto pod drugi jadący. Nie bronię kierowcy tylko piszę co widzę, jeden szeryf dopiero co wymusił z podporządkowanej, potem uprzejmie przepuścił pieszego, który pognał nie patrząc na nic.

   • i miejmy nadzieję że po tym strzale poustawiały mu się klepki we łbie i na drugi raz się rozejrzy zanim wejdzie

 2. taka mała uwaga co do nazwy ulicy. chodzi o ul Łaszczowiecką a nie o jakąś Łaszczowską (bo takiej nie ma)

 3. 1. ” Audi jadące w stronę ul. Zamojskiej próbowało ominąć zatrzymany pojazd przed pasami i uderzyło w pieszego” – czy tam widać na jezdni jakiekolwiek pasy?
  2. Dla kierującego Audi – uznanego za winnego – znak przejścia dla pieszych jest niewidoczny skoro my widzimy go na zdjęciu (zarówno po lewej jak i prawej stronie), chyba że znak jest obustronny.

  • Ad 1. Pasy może kiedyś były. Niewidoczne.
   Ad 2. Tak znaki obustronne.

   • jakie teraz wymyślą usprawiedliwienie: @ Heniek, @W., @Paweł, @Jaga, @Maciek, @oz ?
    Teoretycznie, sześć osób nie powinno posiadać uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi jak i zaprzęgowymi ze względu na klapki na oczach. Kilku pozostałych cwaniaczków skończy jak woznica w audi.

 4. Wina kierującego ale pieszy to delikatnie mówiąc BARAN

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Powiatowy Piknik Pszczelarski w Dęblinie
„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności