Czwartek, 18 lipca 202418/07/2024
690 680 960
690 680 960

W zderzeniu busa z ciężarówką na obwodnicy Lublina zginęło pięć osób. Poszkodowani i ofiary to obywatele Ukrainy

We wtorek na obwodnicy Lublina doszło do tragicznego wypadku drogowego. W wyniku zderzenia busa z ciężarówką na miejscu zginęło pięć osób, a dwie trafiły do szpitala. W rejonie zdarzenia nadal występują utrudnienia w ruchu.

Do zdarzenia doszło we wtorek około godziny 15 na obwodnicy Lublina, za węzłem Sławinek na pasie w kierunku Zamościa.

– Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący busem marki Citroen na ukraińskich numerach rejestracyjnych z niewyjaśnionych dotąd przyczyn nagle zjechał ze swojego pasa i uderzył w naczepę stojącą na pasie serwisowym auta ciężarowego marki Man – informuje asp. Anna Kamola z KWP Lublin.

 

W wyniku zderzenia pojazdów śmierć na miejscu poniosło pięć osób podróżujących busem: trzy kobiety i dwóch mężczyzn.

– Policjanci ustalili tożsamość trzech ofiar wypadku: są nimi dwie kobiety w wieku 26 lat i 32-letni mężczyzna. Ustalane są dane kolejnych dwóch osób. Kierujący busem 48-latek i 37-letnia pasażerka zostali przewiezieni do szpitala. Dwaj mężczyźni podróżujący tirem w wieku 32 i 33-lat nie odnieśli obrażeń – dodaje asp. Anna Kamola.

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadku. Na miejscu zdarzenia nadal trwają policyjne czynności.

Poszkodowani i ofiary to obywatele Ukrainy, na miejscu obecny był także konsul Generalny Ukrainy w Lublinie.

W konsulacie została uruchomiona specjalna infolinia pod nr 784 138 555, gdzie można uzyskać informacje na temat zdarzenia.

2016-08-23 19:49:14
(fot. wideo lublin112.pl)

33 komentarze

 1. Boże miej ich bliskich w opiece

 2. Droga redakcjo.Czemu podajecie sprzeczne informacje, dotyczące ofiar? We wcześniejszym artykule pisaliście że zginęło dziecko, a teraz napisaliście że wszystkie ofiary to osoby dorosłe. To w końcu jak to jest, bo już nie wiem, jak też pewnie inni ludzie, czy tylko dorośli, czy jak napisaliście we wcześniejszym artykule że wśród ofiar było dziecko? I na przyszłość proszę o pisanie jasno, a nie sprzecznych informacji, bo się można pomylić.

  • To nie są sprzeczne informacje, tylko wstępne, a taka informacja poszła do mediów jako jedna z pierwszych i nie tylko my o tym napisaliśmy. Jest kolejny materiał na ten temat, w którym jest więcej informacji o ofiarach. Przy tak dużej skali ofiar i obrażeń, opis zdarzenia jest zawsze aktualizowany. Pozdrawiamy.

   • Aha chyba że tak, Ale to też mogliście w aktualizacje wprowadzić to tamtego artykułu że jednak wśród ofiar nie było dziecka.

 3. Gdyby taki wypadek miał miejsce w Niemczech to pierwsze byłoby pytanie dlaczego TIR stał na drodze ekspresowej?!!!!! Pas awaryjny nie jest wystarczająco szeroki na tego typu drogach żeby TIR się zmieścił! Poza tym kierowcy TIRów z reguły uważają się za królów dróg i robią na nich co chcą w myśl zasady duży może więcej! Nie raz widziałem stojącego TIRA w zabroniony miejscu bo kierowca przegapił czas swojej jazdy i staje gdzie popadnie pod pretekstem niby usterki auta aby tachograf dalej nie bił!!!!!!!!

  • Kierowca zawodowy

   Zgret o czym ty wogule piszesz ? ty się zastanów czy ty jeździsz zgodnie z prawem a potem krytykuj innych . A w zasadzie dotyczy się to wszystkich głupio komentujących

   • Czy ja napisałem że jeżdżę zgodnie z przepisami???!!!! Nie znam kierowcy który w 100% jeździ zgodnie z przepisami! Aczkolwiek widziałem mnóstwo śmiertelnych wypadków z bliska (z racji zawodu) i mam ogromny szacunek do życia i zdrowia swojego i innych. Co do KIEROWCY ZAWODOWEGO… uderz się w pierś i zastanów czy to co napisałem nie jest prawdą o polskich drogach i kierowcach…. Oczywiście są wyjątki! Zapewne Ty nim jesteś?! :-)))

 4. Сумно, тяжко,співчуваю рідним! Це мої земляки! Нехай земля їм буде пухом!!!! Вічна память !

  • рідним загиблих – найщіріші співчуття. тяжко й сумно…… водія знаю добре, а звідки інші люди?

Z kraju

Sport