Sobota, 15 czerwca 202415/06/2024
690 680 960
690 680 960

Kiedy na ekspresówce paliło się auto, część kierowców zawróciła. – Takie zachowanie kierowców jest bardzo nierozważne i niebezpieczne

– Takie zachowanie kierowców jest bardzo nierozważne i niebezpieczne – podsumował na Twitterze Krzysztof Nalewajko, rzecznik GDDKiA w Lublinie, opisując sytuację do jakiej doszło wczoraj na drodze S12/S17.

Przypomnijmy, wczoraj rano na drodze ekspresowej S12/S17 doszło do pożaru pojazdu osobowego. Droga przez kilkadziesiąt minut była całkowicie zablokowana. Na miejscu prowadzono akcję gaśniczą. Część kierowców, która dojechała do miejsca zdarzenia, nie czekając na udrożnienie przejazdu, postanowiła zawrócić.

„Wyczyny” tych, którzy jechali pod prąd na ekspresówce, zarejestrowała kamera Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad. Nagranie opublikował Krzysztof Nalewajko, rzecznik GDDKiA w Lublinie.

– Kierowcy nie zważając na bezpieczeństwo swoje i innych jadą pod prąd na S12 w okolicy węzła Jastków. Pomimo wcześniejszych informacji o wstrzymaniu ruchu spowodowanego wypadkiem nie zjechali na objazd. Wybrali bardziej nierozważne i niebezpieczne rozwiązanie. Niedawno na tym węźle doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Kierowca wjechał autem w pojazdy służby drogowej i Policji zabezpieczające wcześniejsze zdarzenia. Zginął pracownik firmy utrzymaniowej, który był równocześnie prezesem OSP w Kurowie. Drugi pracownik został ranny – napisał na Twitterze Krzysztof Nalewajko.

 

2018-05-31 13:28:57
(fot. wideo Twitter Krzysztof Nalewajko)

53 komentarze

  1. Właśnie takie mamy społeczeństwo. „Ja jestem najważniejszy”.
    Ludzie w imię własnej wygody będą zawracać na autostradzie lub ekspresówce, parkować autem na podwójnych miejscach, trawnikach, przejściach itd.
    Przecież im się należy. A co najlepsze, czują się jeszcze usprawiedliwieni.
    Cieszy jedynie duży odzew reszty ludzi i ich wyraźny sprzeciw.

  2. Kary powinny być surowe około 5000zł za takie postępowanie! Bo głupotę można opanować tylko dotkliwymi karami finansowymi. Każdy z cofających kierowców jest potencjalnym sprawcą katastrofy w ruchu lądowym, ale u nas cwaniak jest stawiany za przykład zaradności. Tak samo powinno się karać alko driverów, ogromne kary z konfiskatą auta powinny ostudzić entuzjazm jazdy na bani.

  3. Stado baranów.