Jeden przepuścił pieszą, drugi w nią wjechał. Zobacz moment wypadku

Wczoraj w Tomaszowie Lubelskim na jednym z przejść dla pieszych doszło do potrącenia kobiety. Moment wypadku zarejestrowała kamera monitoringu.

Do zdarzenia doszło w środę na jednym z przejść dla pieszych w Tomaszowie Lubelskim.

Samochód wyjeżdżający z ulicy podporządkowanej zwolnił przed przejściem, aby przepuścić kobietę. Kierujący volkswagenem jadąc ulicą główną nie zachował szczególnej ostrożności i nie zwrócił uwagi na zatrzymany przed pasami pojazd.

Doszło do potrącenia pieszej. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja. 68-latka z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala.

 

 

 

 

 

57-letni kierowca był trzeźwy. Policjanci zatrzymali mieszkańcowi gm. Tomaszów, prawo jazdy za rażący sposób naruszenia przepisów ruchu drogowego i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ponadto zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do sądu.

68-124839 68-124841

2018-04-19 14:21:00
(fot. wideo Policja Tomaszów Lubelski)

66 komentarzy

 1. winny jest kierowca dostawczego…on się nie zatrzymał tylko na chwilę przyhamował!!!!!!!! cały czas był w ruchu…on całkowicie zasłonił ta pieszą…kierowca z tego volkswagena nie miał szansy jej zauważyć…jakby ten dostawczy stał, to moze tamten tez by się zatrzymał!!!!!!!!!!!!!!!

  • Co to niby zmienia? Tak czy siak, przepisy zabraniają zarówno wyprzedzania, jak i omijania przed pasami.

  • Własnie ten z dostawczaka prawidłowo zwolnił przed przejsciem aby umozliwić przejście, natomiast bałwan który wjechał to co slepy nie widzi że przed nim przejscie i ze ma obowiązek zachowac szczególna ostroznośc tzn min zwolnić, a jesli nie widzi pieszego tym bardziej zwolnić. Rozummnie byłoby zakładać,że jak inny samochód zwalnia to po coś to robi, ale czego mozna wymagac od bałwana.

 2. Trzeba być wybitnie uzdolnionym, żeby potrącić pieszą jadąc z tak niską prędkością…

  O olewaniu zakazu omijania na PDP już nawet nie wspomnę, bo to w tym ku*ewskim kraju norma. Przejście dla pieszych zamiast być miejscem dla nich bezpiecznym jest tu dla nich miejscem NIEBEZPIECZNYM.

 3. Sprawcy potrącenia policja odebrała PJ.

  Po komentarzach widać, że wielu już ustawiło się w kolejce, by stracić swoje.

 4. I oby stracili je zanim komuś krzywdę zrobią, policja to powinna znaleźć tych „geniuszy” od interpretacji przepisów po IP i zafundować im egzamin kontrolny .Nawet byłbym skłonny kupić bilet na takie teatrum bo to było by lepsze niż kabaret .

  • Popieram. Chłopaki powinni zrobić „pogromcom pieszych” wjazd na chatę i pozabierać uprawnienia.

 5. To nie pierwszy taki przypadek gdzie na jednym pasie przepuszcza kierowca. Pieszy sobie idzie happy bo widzi że samochód go przepuszcza a na drugim pasie bęc. Rok temu na mełgiewskiej tak zginęła osoba. Coś jakiś błąd w prawie jest czy może na szkoleniu za mały nacisk na to. Może na każdych dwupasmówkach na terenie zabudowanym powinny być światełka. Ale w Polsce nie bo po co. Trzeba sfinansować jakiś cmentarzyk za 100mln albo kupić kolekcie obrazów za 400mln. No nie zapominajmy też o rakietach przeciwlotniczych do zwalczania dronów (z biedry), łodziach podwodnych itp itd. q f a

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7185zł 1.16%
  • GBP 5.2369zł 0.63%
  • EUR 4.5027zł 0.68%
  • CHF 4.136zł 0.77%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Przestrzenie Teatru na scenie Muszli Koncertowej i w Wirydarzu Centrum Kultury
  Małe Inne Brzmienia już za dwa tygodnie
  Jarmark Lubelski zaprasza na starcie serów polskich i włoskich
  Spotkanie pokoleń upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie
  Food trucki przyjadą do Świdnika