Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Wiadomo już, co z nowym mostem na rzece Wieprz. Jest termin, kiedy przeprawa powinna powstać

Starania o budowę nowej przeprawy mostowej na rzece Wieprz w Krasnymstawie trwają od 2001 roku. Właśnie zapadła decyzja o ogłoszeniu przetargu na realizację inwestycji.

Miasto Krasnystaw rozpoczęło poszukiwania wykonawcy, który zbuduje nowy most mad rzeką Wieprz. Obiekt ma powstać na wysokości ulic Nieczaja i Gawryłowa, a jego celem jest zapewnienie lepszej komunikacji pomiędzy obiema częściami miasta. W zakres zadania wchodzi także rozbudowa pobliskich ulic.

O potrzebie budowy nowego mostu mówi się od lat. Obecnie mieszkańcy mają do dyspozycji jedynie przeprawę w ciągu ul. Mostowej, alternatywą jest jedynie most na obwodnicy miasta. Co więcej, obiekt ma również ułatwić rozwój gospodarczy miasta i regionu. Przede wszystkim jednak chodzi o wyprowadzenie ruchu z centrum.

Łukowy most ma mieć długość 81 metrów. W ramach inwestycji powstaną także drogi dojazdowe. W tym przypadku rozbudowa czeka ulice: Kaczą, Gawryłowa i Nieczaja a także znajdujące się na nich skrzyżowania.

Na realizację prac miasto zarezerwowało 38,6 mln zł, z czego prawie 31 mln zł pochodzić z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w ramach programu Mosty dla Regionów. Jak wynika z dokumentacji, termin na wykonanie zadania wynosi 30 miesięcy od dnia podpisania umowy. To oznacza, iż przeprawa powinna być gotowa w 2026 roku.

14 komentarzy

 1. Brawo dla wszystkich, którzy się do tego przyczynili,
  i wszystko jedno czy są z PiS, PO, czy jeszcze innej sekty.

  • Z tego co mi wiadomo pomysłodawcą i popychał ten projekt jest były Dyrektor Dróg Powiatowych w Krasnymstawie mgr,inz Piotr Banach z PSL

 2. Nie wiem ile ostatecznie wyniósł koszt budowy ronda w ciągu ulicy Lwowskiej, założenia były ok 11.3 ml zł, a że były utrudnienia pewnie koszt wzrósł. Złotych krawężników nie ma jak zauważamy po wykonaniu ronda, kosztu mostu i pozostałej infrastruktury do kosztu ronda jakoś nie potrafię sobie wyobrazić. Być może za tą cenę będzie most który jak rondo na ,,klinie” kilka razy poprawiane.

 3. Wiadomo juz co sie stalo ze stacja tvp info ? Bo od wczoraj mi nie dziala i niewiem co ten agent rusko-niemiecki kombinuje.

 4. W tym Krasnymjorku wystarczy kładka przez ten Wieprz a nie most ! Szerokość 10 metrów rzeki i oni chcą budować most. Może od razu Golden Gate. Tam naprawdę mieszkają pomyleńcy.

 5. Kiedy zalew?

  • Właśnie, ktoś wie co z zalewem?
   Miał to być jeden z większych zalewów, od Oleśnik do Krasnegostawu, ponad 20km długości.

 6. To nadal jest ciągle prawie centrum miasta,
  lokalnie ok, jak najbardziej potrzebne.
  Ale co z tranzytem ?
  Tutaj winien być dużo dalej na pn. most
  coś na wysokości Polewanej ->Bociania i dalej przez Wieprz aż do DW 812.
  Co z tym projektem ?

  • Nic z tego!!! co mi wiadomo bardzo wpływowi ludzie się tam pobudowali, a i starozecze będzie pełniło miejsce wypoczynku, nic z tego baj baj naprojekcie…

  • masz racje most powinien być na przedłużeniu Polewanej –> Bociania. Ludzie chyba nie wiedzą co nasze „tęgie” głowy z UM szykują mieszkańcom ul. kościuszki, niech jeszcze pozwolą na przejazd dla ciężarówek powyżej 16t to dopiero będzie atrakcja. Do tego zmiana organizacji ruchu na przemysłowej, zawieprze no i jakoś trzeba się włączyć do ruchu w rejowiecką

Dodaj komentarz

Z kraju