Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Oficer Wojska Polskiego zatrzymany za łapówkarstwo. Właściciel hotelu płacił za zakwaterowanie żołnierzy

Kara do 8 lat pozbawienia wolności oficerowi, którego żandarmeria wojskowa zatrzymała pod zarzutem przyjmowania łapówek. Sprawą zajmuje się lubelska prokuratura.

Dział ds. Wojskowych Prokuratury Rejonowej w Lublinie wszczął śledztwo w sprawie przyjmowania korzyści majątkowych przez jednego z oficerów Wojska Polskiego. Żandarmeria Wojskowa zatrzymała kapitana z 8 Pułku Przeciwlotniczego w Koszalinie, który miał załatwić zakwaterowanie żołnierzy w jednym z hoteli w Zamościu.

Jak wynika z ustaleń śledczych, miało to nastąpić na korzystnych dla wynajmującego warunkach. W zamian za to oficer otrzymał pieniądze oraz automatyczny ekspres do kawy. Działania operacyjne żandarmerii wykazały, iż gotówka przekazywana była w kilku transzach podczas spotkań kapitana z właścicielem hotelu. Odbywały się one zarówno w Zamościu jak też na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Zatrzymany żołnierz został doprowadzony do prokuratury w Lublinie, gdzie przedstawiono mu zarzut przyjmowania korzyści majątkowych. Decyzją Wojskowego Sądu Garnizonowego w Lublinie zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Oficerowi grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

14 komentarzy

  1. Redakcja się wstydzi upublicznić komentarz?

  2. Wypadają trupy z szafy. Za Błaszczaka sprawa zamieciona byłaby pod dywan.

Dodaj komentarz

Z kraju