Sobota, 24 lutego 202424/02/2024
690 680 960
690 680 960

Weryfikacja, kontrola dokumentów i obowiązkowe oznakowanie. Bolt zapowiada znaczące zmiany

Bolt przeznaczy dodatkowe 10 mln zł na rozwój technologii oraz procesów weryfikacji kierowców. Wszystkie samochody osób współpracujących z firmą będą musiały być odpowiednio oznakowane. Zmiany te mają na celu podniesienie bezpieczeństwa i jakości przejazdów.

O zmianach, które firma postanowiła przeprowadzić w Polsce, poinformowano na konferencji w Centrum Prasowym PAP. Bolt przeznaczy 10 mln zł na wdrożenie rozwiązań, których celem jest podniesienie jakości i bezpieczeństwa przejazdów taksówkami.

Podstawową zmianą wynikającą z nowych standardów jest obowiązkowe oznakowanie samochodów, co będzie weryfikowane przez wymóg dostarczenia zdjęcia. Wszystkie pojazdy na platformie Bolt będą więc oznakowane jako taksówki, co pozwoli uniknąć jakichkolwiek pomyłek.

– Rola lidera na rynku przewozu osób zobowiązuje. Bezpieczeństwo i komfort naszych użytkowniczek i użytkowników od zawsze były naszym priorytetem. Postanowiliśmy jednak pójść krok dalej, nowa, strategiczna inwestycja pozwoli nam wprowadzić prawdziwą zmianę – wyznaczyć nowy standard dla wszystkich firm z obszaru usług transportu taxi – powiedział Paweł Kuncicki, Country Manager Bolt w Polsce.

Bolt uruchomi również Punkty Obsługi Kierowców. Pierwszy zostanie otwarty już na początku przyszłego roku w Warszawie. Kolejnych 11 powstanie w największych polskich miastach. W punktach tych kierowcy będą musieli przedstawić konieczne dokumenty, a specjalnie przeszkolony zespół Bolt będzie je szczegółowo weryfikował.

Potwierdzeniem, że partnerzy stosują się do nowych wymagań będzie dostarczenie kopii identyfikatora kierowcy taxi, który musi się znaleźć w miejscu widocznym dla pasażerów. Ponadto firma chce weryfikować, czy dany kierowca przebył odpowiednie badania psychologiczne i medyczne.

– Poprzez zaostrzenie wymogów wobec partnerskich kierowców i flot potwierdzamy, że Bolt traktuje poważnie swoje zobowiązania wobec polskich władz oraz lokalnej społeczności. Tylko zaufanie użytkowniczek i użytkowników pozwoli nam realizować naszą misję poprawy jakości sektora transportu taxi w Polsce – stwierdził Paweł Kuncicki, Country Manager Bolt w Polsce.

Kierowcy oraz floty mają czas na dostarczenie dokumentów do końca grudnia.

Aplikacja Bolt ma 100 milionów klientów w 45 krajach w Europie i Afryce. Oferuje przewozy, car-sharing i wypożyczalnię hulajnóg oraz dostawę jedzenia oraz artykułów spożywczych.

(fot. lublin112.pl\źródło informacji: PAP MediaRoom)

3 komentarze

  1. Tyle już włożyli milionów dopłat dla amatorów kierownicy, że bronią się rękoma i nogami. Ale amatorów tylko będzie przybywać, bo stawki macie często 2x wyższe i nawet więcej od najlepszych korporacji taxi ( tak zwane większe zapotrzebowanie że strzałeczkami do góry )

  2. ….młodzi zaczynają myśleć i płacić taniej jeżdżąc z profesjonalistami zawodu

  3. Dziady jeżdżą z dziadami taka prawda. Jedni drugich warci, bo biednych nie stać na taxi tylko na bolta

Z kraju

Polityka i społeczeństwo