Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

Werbkowice: Skrajnie wyczerpany i głodzony pies na posesji 47-latki

47-letnia mieszkanka gminy Werbkowice odpowie za znęcanie się nad psem. O głodzonym i skrajnie wyczerpanym zwierzęciu policję poinformowało Stowarzyszenie Chełmska Straż Ochrony Zwierząt.

Stowarzyszenie Chełmska Straż Ochrony Zwierząt poinformowało hrubieszowskich policjantów o tym, że na terenie gminy Werbkowice znajduje się skrajnie wyczerpany i głodzony pies. Zaistniało podejrzenie popełnienia przestępstwa znęcania się nad zwierzęciem.

Mundurowi ustalili, że właścicielką psa jest 47-letnia mieszkanka gminy Werbkowice. Zwierze przywiązane było na krótkim łańcuchu i prawdopodobnie od wielu dni nie dostawało jedzenia ani picia.

– Ludzie mieszkający po sąsiedzku przychodzili i w miarę możliwości dokarmiali psiaka. Policja po złożeniu zawiadomienia, wszczęła dochodzenie w sprawie znęcania się nad zwierzęciem przez 47-latkę – informuje asp. Edyta Krystkowiak z hrubieszowskiej Policji.

Chełmska Straż Ochrony Zwierząt otrzymała informację o głodzonym psie od okolicznych mieszkańców. Zwierze po udzieleniu pomocy weterynaryjnej przetransportowano do organizacji pro zwierzęcej Ratujemy Kundelki. Pies szuka obecnie domu tymczasowego w okolicach Warszawy lub stałego na terenie całej Polski.

– Policjanci wyjaśnią co było powodem tak skrajnego zaniedbania psa przez jego właścicielkę. Znęcanie się nad zwierzęciem jest przestępstwem, za które według przepisów ustawy grozi kara do 3 lat pozbawiania wolności – wyjaśnia asp. Edyta Krystkowiak.

Werbkowice: Skrajnie wyczerpany i głodzony pies na posesji 47-latki

2016-04-11 10:12:29
(fot. Policja Hrubieszów)

21 komentarzy

  1. uwiązał bym tę brudną ku….ę na drucie kolczastym!!!

  2. Karac bestie az odechce tez zyc.

Wiadomości z info112