690 680 960

Weekend pod znakiem imprez. Zobacz gdzie warto się wybrać

W trakcie rozpoczynającego się właśnie weekendu w naszym regionie odbędzie się wiele wydarzeń, w których warto wziąć udział. Jeżeli ktoś nie ma jeszcze planów jak spędzić najbliższe dwa dni, podpowiadamy gdzie można się udać. Więcej informacji o zbliżających się różnego rodzaju imprezach znajdziecie w dziale „IMPREZY I WYDARZENIA”.

SZCZEGÓŁY I PROGRAM POSZCZEGÓLNYCH WYDARZEŃ PO KLIKNIĘCIU W OPIS.

W Woli Dużej koło Biłgoraja rozpoczęła się trzecia już edycja Spontanicznej Motomajówki. Gwiazdą tegorocznych koncertów będzie Kobranocka.
.
W najbliższy weekend w Bychawie odbędą się dwa popularne wydarzenia: Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski oraz XIX Ogólnopolski Festiwal W Krainie Pierogów. Organizatorzy spodziewają się gości z całego regionu. Bogaty program zarówno w sobotę jak i w niedzielę, a także gwiazdy muzyczne sprawią, że Stadion Miejski tak jak w poprzednich latach powinien być zapełniony publicznością.
.
Urodziny u Patryka
.
II Runda Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych odbędzie się w dniach 24-27 maja 2018 roku w Nałęczowie. Auta spotkać też będzie można w Lubartowie, Kozłówce i Janowcu nad Wisłą.
.
W piątek rozpoczynają się tegoroczne Dni Łukowa. Dla mieszkańców przygotowano tyle atrakcji, że impreza potrwa aż trzy dni. Program jest tak bogaty, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.
.
W niedzielę na terenie jednostki wojskowej w Zamościu odbędzie się koncert „Morowe Panny Wyklęte”. Dodatkowo zaplanowano prezentację sprzętu wojskowego.
.
Na terenie Janowca winorośl uprawiano już w średniowieczu. Dawne winiarskie tradycje przywraca coroczna lubelska impreza winiarska, czyli Święto Wina. Odbędzie się ono w sobotę 26 maja w ruinach szesnastowiecznego zamku w Janowcu.
.
Edukacja przez wspólną zabawę z wykorzystaniem rekwizytów i przywdzianiem elementów strojów z epoki. Wszystko to odbędzie już w najbliższą niedzielę, w wiejskich i miasteczkowych wnętrzach Muzeum Wsi Lubelskiej.
.
Dni Puław 2018 rozpoczną się w piątek 25 maja i potrwają do niedzieli. Pierwszego dnia, o godzinie 15:00 na Placu F. Chopina do wspólnego poloneza zaprosi Zespół Pieśni i Tańca „Powiśle”. O godz. 15:30 wykonana zostanie wspólna fotografia mieszkańców Puław na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Z dodatkowych atrakcji przygotowano koncert zespołu Lublin Street Band, animacje dla dzieci oraz fotobudkę.
.
W niedzielę o godzinie 14 na placu Zamkowym w Lublinie odbędzie się uroczysta przysięga żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora”. Weźmie w niej udział 72 terytorialsów, którzy odbyli w ostatnim czasie szkolenie. Wejdą oni w skład zlokalizowanych w Lublinie i Chełmie batalionów lekkiej piechoty.

(fot. materiały organizatorów)
2018-05-25 23:10:21

6 komentarzy

 1. A co z voucherami na Food Truck?

 2. a ja jutro pod Dysem bede krecil baczki swoja e60 535d, wiec zapraszam wszystkich dziadow na swoje show…
  pupki wam popekaja z zazdrosci, hehehe

  • kierowca bombowca

   Są ciekawsze rzeczy do oglądania jak jakaś kupka złomu pod nazwą bmw.

 3. A w Lubartowie nic nie ma??

 4. W LUBARTOWIE SĄ DZIŚ DNI LUBARTOWA BĘDZIE ZENUŚ I ZAKOPOWER

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!
ZooCentrum wraz ze Schroniskiem dla Zwierząt w Lublinie organizują Jesienny Piknik dla miłośników zwierząt