Piątek, 01 marca 202401/03/2024
690 680 960
690 680 960

Ważna informacja dla mieszkańców Lublina. Zakłócenia w dostawie ciepła w północno-zachodniej części miasta

Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. w Lublinie przekazało ważny komunikat dla mieszkańców miasta. Chodzi o awarię w lubelskiej elektrociepłowni i zakłócenia w dostawie ciepła i ciepłej wody.

Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. w czwartek po południu poinformowało, że z powodu awarii jednego z bloków w PGE Elektrociepłowni Lublin-Wrotków, mogą dziś (23.11 br.) wystąpić zakłócenia w dostawie ciepła i ciepłej wody.

Problemy z dostawami ciepła i ciepłej wody mogą wystąpić w północno-zachodniej części miasta, czyli w dzielnicach: Węglin Południowy, Czuby, Rury, Wieniawa, Śródmieście, Czechów).

– Aby zminimalizować ryzyko przerw w dostawie ciepła obecnie zwiększony został rejon zasilania Elektrociepłowni MEGATEM zlokalizowanej przy ul. Mełgiewskiej. Zakłócenia w postaci obniżonych parametrów ciepłej wody mogą potrwać do godzin nocnych. Przepraszamy za wszelkie niedogodności – przekazuje Teresa Stępniak-Romanek Kierownik Działu Strategii i Marketingu rzecznik prasowy LPEC S.A.

15 komentarzy

 1. He, he… Węglin Południowy, Czuby i Rury to rzeczywiście północno-zachodnie obszary Lublina.

  • Co miałeś z geografii? Rury i Czuby jak najbardziej zachodnia część Lublina. Chyba, że masz płaski globus.

   • Zachodnia tak, ale czy północno-zachodnia to już chyba nie.

    • Węglin, Czuby to południowo zachodnia część; Śródmieście, Wieniawa centrum; Rury gdzieś pomiędzy to sami sobie dopasujcie; Czechów północna część. Sławinek byłby północno-zachodni. I to tylko przy założeniu że korzystamy z mniej zaawansowanej wersji róży wiatrów i dzielimy na 4 główne(N, W, S, E – oznaczeniami międzynarodowymi) i 4 pośrednie kierunki (NW, NE, SW, SE). Możemy wyznaczyć kierunki pośrednie z większą dokładnością: NNW, NWW, NEE, NNE, SSW, SWW, SEE, SSE, które mają odchylenie 22.5° od kierunku głównego (czyli między głównym a pośrednim). I dodam, że ja geografię w szkole olewałem i ogólnie jestem z niej noga 😉

     Pozdrawiam i miłego dnia!

   • Kup sobie busolę, jeografie.

 2. U nasz na zielonym wzgórzu gdzie mamy swoje kotłownie namawiają nas na ciepło systemowe. Ludzie zastanówcie się pięć razy. Sieć LPEC-u jest sprzed epoki Gierka.

 3. Mokrą szmatką się przetrzyjcie

 4. Każdy budynek, który jest w granicach miasta powinien być podłączony do elektrociepłowni. Smog zniknie jak ręką odjął. W tym kraju lepiej opłacić ludzi, żeby sprawdzali czym i gdzie się pali ale to nie wynika z chęci poprawy systemu w sprawie ograniczenia zanieczyszczeń tylko zarabiania na całym smrodzie z pieców.

 5. Mam nadzieję że to nie będzie miało wpływy na premie dla zarządu?

 6. Lublin112 zastanówcie się czy te osiedla czyny leżą w północno zachodniej części miasta a nie w południowo zachodniej

 7. premie się szykują za wypracowanie oszczędności xD

 8. Czy macie już ogrzewanie ?

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo