Ważna informacja dla kierowców i pieszych. Możliwe oblodzenie dróg i chodników

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy wydał ostrzeżenie dla woj. lubelskiego związane z niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi. Dzisiaj od godzin porannych do wieczora prognozuje się oblodzenia dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu.

W poniedziałek prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna wyniesie około -1°C, temperatura minimalna przy gruncie około -2°C.

W pierwszej połowie dnia nastąpi przejściowy wzrost temperatury powietrza do 1°C. Prognozowany spadek temperatury, powodujący zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników, wystąpi w godzinach popołudniowych.

Ostrzeżenie dotyczy powiatów: bialski, Biała Podlaska, biłgorajski, Chełm, chełmski, hrubieszowski, janowski, kraśnicki, krasnostawski, lubartowski, lubelski, Lublin, łęczyński, łukowski, parczewski, puławski, radzyński, rycki, świdnicki, tomaszowski, włodawski, zamojski i Zamość.

– Szczególną ostrożność powinni zachować wszyscy ci którzy podróżują drogą wojewódzką nr 698 od Konstantynowa do Terespola, nr 738 od granicy Województwa Lubelskiego do Góry Puławskiej, nr 743 od Góry Puławskiej do Nasilkowa, nr 801 od granicy Województwa Lubelskiego do węzła Puławy na S12, nr 813 od Międzyrzeca Podlaskiego do Kwasówki, nr 816 na odcinku Terespol – Kodeń, nr 824 od miejscowości Żyrzyn do Annopola, nr 825 Kamień Józefów, nr 826 Nałęczów – Zagrody, nr 827 Sadurki – Bełżyce, nr 830 Nałęczów – Bochotnica, nr 855 od Olbięcina do Węglina, nr 874 Zarzecze – Garbów a także w okolicach Białej Podlaskiej, Chełma, Dorohuska, Dołhobyczowa, Hrubieszowa, Kostr, Skierbieszowa, Szczebrzeszyna, Zamościa i Zwierzyńca gdzie lokalnie może występować śliskość nawierzchni – informuje Kamil Jakubowski rzecznik prasowy ZDW w Lublinie.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

6 komentarzy

 1. Wydaliśmy oświadczenie więc nie musimy dbać o otrzymanie dróg. Wpadłeś do rowu przez nie posypaną drogę? Przecież cię ostrzegliśmy! Miej do siebie pretensje łajzo!

  • Trzeba ostrzegać, bo jest wielu takich co nie czai, nie kuma, że to co z góry leci na jednię, może zamarznąć i będzie sie można poślizgnąć…
   Im trzeba powiedzieć, napisać (nawet kilka razy), a i to nie ma pewności, że zajarzą…
   Taki mamy klimat…

  • nieposypaną

 2. Bardzo się cieszę źe ma być mroźno i śnieźnie , od tego jest zima żeby tak było.

 3. Drogowców to zaskoczy.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Kaufland wraz z partnerami – LUX MED i Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa lubelskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym
Kiermasz Bożonarodzeniowy Podmiotów Ekonomii Społecznej
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Weź udział w „Wampiriadzie”! Przyjdź i oddaj krew