Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

W tym tygodniu rozpoczną się zapisy seniorów na szczepienia przeciwko COVID-19

Od najbliższego piątku, 15 stycznia seniorzy w wieku powyżej 80 lat będą mogli zarejestrować się na szczepienie przeciwko COVID-19. Z kolei dla osób powyżej 70 roku życia ta możliwość pojawi się 22 stycznia.

Seniorzy powyżej 80 roku życia będą mogli umawiać się na szczepienia od 15 stycznia, czyli od najbliższego piątku, zaś dla osób powyżej 70 roku życia zapisy rozpoczną się 22 stycznia.

– Zdecydowaliśmy się na taki podział seniorów, ponieważ Rada Medyczna działająca przy premierze, zwróciła uwagę, że osoby 80+ powinny mieć pewien przywilej wyboru najszybszych terminów, bo to one są najbardziej narażone na zakażenie – poinformował minister Michał Dworczyk.

Dodał, że od 18 stycznia rozpoczną się szczepienia mieszkańców domów pomocy społecznej, a od 25 stycznia ruszą szczepienia populacyjne dla seniorów 70+.

Od dzisiaj zaś ruszy w gminach organizacja transportu dla osób, które nie będą w stanie samodzielnie dojechać do punktu szczepień. Przy transporcie osób do punktów szczepień gminy mogą korzystać z pomocy jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

(fot. pixabay.com)

12 komentarzy

 1. Wpiszcie w google: Wikileaks: Jak Pfizer dogadał się z Nigerią…

 2. Już widzę oczyma wyobraźni jak 80 latkowie lecą na szczepienia….najbardziej panikujący kowidianie to otyłe osoby w wieku circa przed 50 rokiem życia.

  • Wrzuć link do swojego profilu na FB. Ocenimy 😉

  • W końcu namierzyłem cię, gagatku. Wiele tygodni przeglądania postów na lublin112, analiza profili na FB, porównywanie wpisów na innych portalach – i w końcu mam cię!
   facebook.com/profile.php?іd=100005208557903
   Sprawdź, czy to nie twój profil? Pamiętaj, że nikt w Internecie nie jest anonimowy.

  • Akurat otyłe osoby z cukrzycą mają się czego bać. Zwłaszcza mężczyźni.

   • Wznieśmy więc toast: ja, szklaneczką whisky JD – a ty soczkiem pomidorowym. Koniecznie z burakiem. Bo sok z buraka, najlepiej kiszonego, to cenne źródło witamin i minerałów.
    Na zdrowie! ?

 3. Ja moich rodziców nie dam zaszczepić ..

 4. Mam blisko 72 wiosny, ale postanowiłem se sam umrzeć, bez pomocy szczepionki.

 5. Chyba narażone na powikłania, jak co roku po grypie

Z kraju