Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

W Lublinie upamiętnią drugą rocznicę śmierci Pawła Adamowicza

Komitet Obrony Demokracji organizuje upamiętnienie drugiej rocznicy śmierci Pawła Adamowicza „#StopHejt – Serce dla Pawła Adamowicza” w Gdańsku, Krakowie, Szczecinie, Wrocławiu, Białymstoku, Kielcach, Lublinie i wielu innych miastach w Polsce.

W wieczór finału WOŚP w 2019 r. opinią publiczną wstrząsnęła wiadomość o ataku na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

– Od jego śmierci minęły dwa lata, a my wciąż słyszymy słowa, które niosą nienawiść, odbierają innym godność, które mogą doprowadzić do przemocy i tragedii. Paweł Adamowicz w swoich ostatnich słowach mówił o solidarności i dzieleniu się dobrem. 14 stycznia zapalimy światła, ustawiając je w kształt serca podobnie jak dwa lata temu, niech symbolizują naszą solidarność i nadzieję, że dobro zwycięży – informuje Magdalena Bielska z lubelskiego zarządu KOD.

Uczestnicy, którzy będą chcieli wziąć udział w upamiętnieniu tego wydarzenia, w Lublinie ułożą serce ze zniczy o godz. 18:00, pod ratuszem, na pl. Łokietka.

Należy pamiętać o zagrożeniu pandemicznym. Znicze będzie można przynosić w wyznaczone miejsce w ciągu godziny, aby uniknąć gromadzenia się osób.

(fot. lublin112.pl)

43 komentarze

 1. Jak to się mówi Pan Bóg nie rychliwy ale sprawiedliwy. Dziś ci wszyscy którzy bronią tego bandytę który zamordował Pana Adamowicza (zresztą są w mniejszości ale są) bo kto przy zdrowych zmysłach stara się bronić mordercę? Czy sami winni tego którzy są na górze, jutro będą sądzeni.

  • Przecież pisałeś że w Boga nie wierzysz a tu takie herezje wypisujesz. Żeby jeszcze był człowiekiem uczciwym to rozumiem, ale to oszust był razem z żoną

   • Jasio Paweł Trzeci (a może nawet ostatni)

    U nas niezbyt dobrych się szybko rozgrzesza z ich grzechów i złych uczynków, oraz słów ( np.: „spieprzaj dziadu”, idealizuje, bywa, że świętymi zostają, stawia im się pomniki, ich imieniem nazywa się ulice, szkoły… jednemu nawet lotnisko przypisali…
    Taki klimat mamy…

   • Będziesz smażyć się w piekle za te słowa! Idź diablico okaź skruche i się szczerze wyspowiadaj póki jeszcze pora.

  • kto pisał że Boga niema? To ty obrażasz Boga swoją obecnością w kościele. Swym obłudnym życiem postępowaniem dajecie świadectwo swojego antychrześcijaństwa. Czynić zło innym ludziom ale chodzić do kościoła i krzycząc ja jestem chrześcijaninem! To jest wasze opętanie. Duża grupę księży też to dotyczy.

 2. Aleś tY durny nawet nie przeczytałeś posta, który komentujesz. Więc przeczytaj i spytaj w TVN-nie to cI potwierdzą że tak było tY ***

 3. A czy Lublin będzie upamiętniał Jaruzelskiego?

 4. Super jeszcze napiszcie że 30 kont to wspomożemy schorowana i biedna małżonkę

 5. Mieczysław Krab operator działa Krab

  To ten klub byłego funkcjonariusza jeszcze istnieje? A czemu nie pokrzykuje „OTUA, OTUA”, gdy cały sejm (prócz 11) i nierząd nagminnie obecnie łamią konstytucję a demokracja przerodziłą się w tekturową dyktaturę?
  Ale wracając do tematu… Przecież w ostatnich miesiącach widziano go w towarzystwie Kulczyka. Przy drinku. Po co więc?

 6. Ciekaw jestem – a raczej jest to pewne że UM na czele z włodarzem będą uczestniczyć w tej ceremonii – zamiast do Katedry na Mszę Świętą pójść i się pomodlić – może nie wiedzą ale urna ich kolegi nie jest na cmentarzu komunalnym – a w Bazylice Mariackiej w Gdańsku

 7. Lepiej stawiać antychrystowi pomniki. Dziś ludzie opętani przez Diabła chodzą do kościoła. Krzyczą że są chrześcijanami. Klęczą przed ołtarzem w największej świątyni w Polsce przy fleszu aparatów, ludzie ze świecznika. Człowiek który był prezesem największej telewizji który przez wiele lat miał żonę, dzieci dziś dostaje rozwód kościelny! Dlaczego ci biskupi tak postępuja ?? Dziś tryumfuje szatan.

 8. Taka Prawdo! Nie ma czegoś takiego jak „rozwód kościelny”, co najwyżej unieważnienie małżeństwa. Kto dał Ci prawo publicznego osądzania biskupów!? Kim Ty jesteś!? Za kogo się uważasz!? Jak możesz komentować decyzję unieważniają tą małżeństwo, nic o tym nie wiedząc!? Mała, tchórzliwa łajza!

 9. Ostry finał WOŚP i przystanek brudstok polę rok – miłość, przyjaźń, narkotyki.