Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

W tym tygodniu ostatnie pożegnanie żołnierzy, którzy zginęli na poligonie. Obaj pochodzili z naszego regionu

W powiecie bialskim oraz lubartowskim odbędą się uroczystości pogrzebowe tragicznie zmarłych żołnierzy z Batalionu Zmechanizowanego z Białej Podlaskiej. Sprawą wypadku cały czas zajmuje się Żandarmeria Wojskowa.

W tym tygodniu w naszym regionie odbędzie się ostatnie pożegnanie żołnierzy, który zginęli w wypadku na poligonie w Drawsku Pomorskim. Jak już informowaliśmy, zdarzenie miało miejsce w trakcie programowych ćwiczeń 1. Warszawskiej Brygady Pancernej. Na znajdujących się na pasie taktycznym żołnierzy najechał pojazd gąsienicowy. Jeden z nich zginął na miejscu, drugi zmarł w szpitalu.

Żołnierze pochodzili z naszego regionu, dokładnie z Batalionu Zmechanizowanego z Białej Podlaskiej. Jeden z nich miał 20 lat, drugi, 28 lat. W czwartek o godz. 11 w kościele pw. św. Trójcy w Terespolu odbędzie się ostatnie pożegnanie śp. sierż. Mateusza Marca, natomiast uroczystości pogrzebowe śp. kpr. Roberta Jakuba Jaworskiego zaplanowano na piątek, na godz. 12 w Kościele pw. św. Mikołaja i św. Zofii w Brzeźnicy Książęcej-Kolonia w powiecie lubartowskim.

Sprawą wypadku cały czas zajmuje się Żandarmeria Wojskowa, śledztwo prowadzi zaś Prokuratura Rejonowa w Szczecinie. Obecnie cały czas trwają czynności wyjaśniające okoliczności tego zdarzenia.

12 komentarzy

 1. Na opublikowanym zdjęciu, jeden z nich jest w stopniu sierżanta a drugi kaprala. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..

 2. To fajnie tylko, ze jeden to jest kapral a drugi sierżant, żadnego szeregowego tu nie ma według zdjęcia.

 3. CZEŚĆ ICH PAMIĘCI

 4. To nie nasza wojna!

  Lepiej polec na poligonie niż na Ukrainie.

  • Legnij na przejściu dla pieszych, miłośniku la puti. Mongolskiego masz gena, jak i kałmuk kremlowski z metra strugany.

 5. A dlaczego w powiecie lubartowskim, przecież kapral był z powiatu parczewskiego?

 6. Po śmierci żołnierz awansuje o korpus w górę dla niewtajemniczonych…

 7. Naprawdę będą pogrzeby, czy to dalszy ciąg ćwiczeń ?

 8. Bezsensowna śmierć….

  • Ryzyko śmierci wpisane w wykonywany zawód, na otarcie łez rodzina dostanie „odszkodowanie” i „po ptokach”.

Dodaj komentarz