Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

Ulicami Lublina przejdzie tradycyjny już Orszak Świętego Mikołaja. Będą też prezenty dla dzieci

Barwny korowód, na którego czele znajdować się będzie św. Mikołaj, przemaszeruje w niedzielne południe ulicami Lublina. Wydarzenie już po raz kolejny organizuje Parafia pw. św. Mikołaja, która zapowiada też szereg atrakcji dla uczestników.

W niedzielę, 3 grudnia, ulicami Lublina przejdzie tradycyjny już Orszak Świętego Mikołaja. Podobnie jak w poprzednich latach organizowany on jest przez Parafię p.w. Świętego Mikołaja na Czwartku. Jednak wydarzenie to nie tylko pochód ulicami miasta, lecz również wiele imprez towarzyszących.

Wydarzenie ma na celu wspomnienie świętego z Miry – wybitnego pedagoga, wychowawcy, przyjaciela dzieci i młodzieży. Całość rozpocznie się o godzinie 13:30 na Rynku Głównym Starego Miasta, gdzie nastąpi też błogosławieństwo uczestników.

Barwny korowód na czele ze św. Mikołajem wyruszy w kierunku Wzgórza Czwartek o godzinie 14:35. Przejdzie on przez Bramę Krakowską, ul. Królewską, Lubartowską, Czwartek, Szkolną na Plac kościelny na Czwartku. Tam zaplanowano występ Gwiazdy Orszaku Moniki Kowalczyk, zaprezentują się również Zespołu Full Power Spirit. W programie przewidziano również jarmark i kiermasz Świętego Mikołaja, gry i zabawy edukacyjne, gry i zabawy z Ciotką Dorotką, loterię fantową oraz pokaz sztucznych ogni.

W trakcie przemarszu Orszaku będą występowały utrudnienia w ruchu. Kolumna uczestników na ul. Lubartowskiej poruszać się będzie jednym pasem ruchu, jednak a na pozostałych ulicach, iść będzie całą szerokością jezdni. Nad bezpieczeństwem ruchu drogowego czuwać będą policjanci.

(fot. lublin112)

8 komentarzy

 1. Nieoficjale CPK idzie do zamknięcia ha ha, Obłakańcom wystarczy walenie głową w beton na kolanach w kościele. :))

  • Dziadunio z Willolowa

   Walenie głową w beton przed szeciokolorową „tęczą”, albo pokazywanie genitaliów na platfo rmie jadącej przez miasto, to tylko druga strona tej samej monety.
   A CPK to nie tfusek ma zamknąć? Na polecenie Niemców?

  • Niemcy nie powinni mieć prawa uczestniczenia ani głosu w jakiejkolwiek międzynarodowej organizacji za to co zrobili w czasie II wojny Światowej tym bardziej polska nie powinna należeć co jakiejkolwiek organizacji do jakiej należą Niemcy !!.

 2. Andrzejek jakim ty musisz być nieszczęśliwym człowiekiem nie przejmuj się będzie po mnie kolejny menel.

  • z idiotami nie ma sensu dyskutować, dlatego sam się zastanawiam po co komentuję twoje wypociny

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo