Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

W trzech aptekach posłużył się sfałszowanymi receptami

Włodawscy policjanci zatrzymali 31-letniego obywatela Rosji. Mężczyzna odpowie za posługiwanie się sfałszowanymi receptami.

Włodawscy policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę posłużenia się sfałszowanymi receptami, na podstawie których zostały zakupione leki w trzech włodawskich aptekach.

Jak się okazało czynów tych dopuścił się obywatel Rosji, który wraz z dwoma kobietami przebywał okresowo na terenie Włodawy. Podczas przeszukania samochodu, którym poruszał się 31-latek znaleziono sfałszowane recepty i leki.

Mundurowi zatrzymali 31-latka oraz towarzyszące mu kobiety. Policjanci ustalili, że to 31-latek posługiwał się sfałszowanymi receptami i na ich podstawie wykupował leki, do których posiadania upoważniała jedynie recepta lekarska. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Na poczet grożącej kary zabezpieczono od niego mienie o wartości 1000 zł. Dodatkowo 31-letni obywatel Rosji ma obowiązek 5 razy w tygodniu zgłaszać się do jednostki policji, na terenie której zamieszkuje.

(fot. pixabay.com – ilustracyjne)

Jeden komentarz

  1. Podobno wolny kraj a leku bez recepty nie kupi się…dlaczego? Tym bardziej powinno być to zniesione gdyż dostęp do darmowej służby zdrowia jest fikcja. Kolejki takie ze na grabarza się człowiek doczeka szybciej. Ktoś powie ze zażywanie leków na własną rękę jest niebezpieczne…nooo a z zapisu lekarza jest? Bo jakość porad rekarskich tez daje wiele do życzenia…jeden lekarz twierdzi jedno coś zaleca a inny zaprzecza i zaleca zupełnie cos zupełnie przeciwnego…ostatnio przerabilem ten temat.