690 680 960

Na placu Konstytucji 3 Maja zorganizowali Eko Targ. Wydarzenie będzie kontynuowane (zdjęcia)

Dużym zainteresowaniem zarówno wśród młodszych, jak i starszych mieszkańców Świdnika cieszył się piątkowy Eko Targ. Oferowano na nim naturalne i ekologiczne wyroby spożywcze, kosmetyczne i rzemieślnicze.

W miniony piątek, na niedawno udostępnionym dla mieszkańców po rewitalizacji placu Konstytucji 3 Maja w Świdniku, odbył się Eko Targ. Producenci z całego kraju oferowali na ponad 20 stoiskach w naturalne kosmetyki, produkty spożywcze w tym słodycze, mleko czy oleje a także ubrania, biżuterię i ceramikę. Wśród wystawców nie zabrakło twórców ze Świdnika. Swoje rękodzieła prezentowali m.in. podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej.

– Stwierdziliśmy, że warto zorganizować Eko Targ, bo nigdy wcześniej takiego wydarzenia nie było w Świdniku. Chcemy zachęcić mieszkańców do zdrowego stylu życia, promować zdrowe nawyki, pokazać, że można je wprowadzać do codziennego życia i nie jest, to nic, co przekracza nasze możliwości. Cieszy mnie również postawa naszych pracowników, którzy wychodząc poza urzędowe ramy promują zdrowe odżywianie i budują pozytywny wizerunek miasta – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza Świdnika.

Eko Targowi towarzyszyły koncerty i występy. W programie był m.in. spektakl Teatru Kultureska, koncert Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Rodziny Wiłkomirskich zespołu Backstage oraz Moniki Kowalczyk i Łukasza Jemioły. Pomysłodawcą i realizatorem targu bili pracownicy Wydziału Infrastruktury i Zamówień Publicznych Urzędu Miasta. Wiadomo już, że wydarzenie będzie organizowane cyklicznie.

(fot. UM Świdnik/nadesłane)

2 komentarze

  1. A ten remont placu to już się skończył???

  2. okaże się może znów beton wykują i zaleją od nowa

Kursy walut

  • USD 4.3354zł 0.21%
  • GBP 5.369zł 0.8%
  • EUR 4.7239zł 0.34%
  • CHF 4.7142zł 0.58%

Polub nas