Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

W trakcie zbierania grzybów natrafił na niewybuch. Interweniowali saperzy

Wczoraj na terenie kompleksu leśnego w miejscowości Mocówka został ujawniony niewybuch z czasów II wojny światowej. Na niebezpieczny przedmiot natrafił mieszkaniec Zamościa, który wybrał się na grzybobranie.

Do zdarzenia doszło w czwartek w miejscowości Mocówka w powiecie zamojskim. Mieszkaniec Zamościa poinformował policjantów z Posterunku Policji w Łabuniach o odnalezieniu niewybuchu. Pocisk znajdował się na skraju lasu półtora kilometra od zabudowań w miejscowości Mocówka. 27-latek odnalazł go w czasie zbierania grzybów.

Miejsce odnalezienia pocisku zostało zabezpieczone przez policjantów z Łabuń, którzy zadbali o to, aby nikt z osób postronnych nie podchodził do znaleziska. Na miejsce skierowano również patrol saperski, który zajął się zniszczeniem niewybuchu. Odnaleziony przez 27-latka pocisk artyleryjski to zalegająca w ziemi pozostałość z czasów II wojny światowej.

Pamiętajmy, że niewybuchy lub niewypały mogą być bardzo niebezpieczne. Dlatego też nie wolno ich przenosić, dotykać, czy też rozbrajać. O nietypowym znalezisku należy natychmiast powiadomić Policję a miejsce ich odnalezienia zabezpieczyć przed dostępem do niego osób postronnych, nieświadomych zagrożenia. Pamiętajmy, że nawet stare, zardzewiałe, zalegające w ziemi pozostałości po wojnie mogą być bardzo niebezpieczne.

(fot. Policja Zamość)

5 komentarzy

  1. Widzicie jakiego farta miał ów grzybomaniak ? Taki niewybuch leżał sobie tyle lat (!) nie wadząc nikomu, a ten ledwo wlazł do lasu i znalazł go.

  2. Dziadek ze Slamsowa

    Należałoby odnaleźć producenta tego bubla i korzystając z tzw. rękojmi, wymóc żeby wymienił go na nowy, sprawny, który możnaby podesłać „komu trzeba” w ramach wojennej pomocy…

  3. Bity deską pod remizjoł

    Będzie jak znalazł 😉 takie czasy nastały…

  4. Gdyby niewybuch wybuchł, to byłby wybuch.

  5. [***] i jego dzieci.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo