690 680 960

W trakcie wyprzedzania uszkodził wóz gaśniczy. Strażacki pościg za pijanym kierowcą (zdjęcia)

W sobotę w Orchówku nietrzeźwy mężczyzna kierujący fordem, w trakcie wyprzedzania, uszkodził bok pojazdu strażackiego. 28-latek miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu, co więcej badanie na obecność środków działających podobnie do alkoholu dało wynik pozytywny.

Do zdarzenia doszło wczoraj w Orchówku w powiecie włodawskim. Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że 28-letni mieszkaniec powiatu łęczyńskiego około godziny 14 podjął manewr wyprzedzania wozu strażackiego. Podczas tego manewru uderzył w lewy bok pojazdu marki MAN i pojechał dalej.

Strażacy ruszyli w pościg za sprawcą. Mężczyzna nie reagował na sygnały do zatrzymania. Zatrzymał go dopiero korek w rejonie miasteczka w Okunince. Strażacy uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę, a na miejsce wezwali policjantów.

Mundurowi wyczuli od kierującego wyraźną woń alkoholu i poddali go badaniu na stan trzeźwości, które wykazało, że miał on w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. W czasie czynności 28-latek był pobudzony, agresywny, a jego wygląd wskazywał, że może się znajdować pod działaniem środków działających podobnie do alkoholu. Badanie testerem dało wynik pozytywny, w związku z czym mężczyznę zatrzymano i pobrano krew do dalszych badań.

Dziś zatrzymany mężczyzna usłyszy zarzuty. Po zatrzymaniu kierujący fordem oświadczył policjantom, że nie spożywał wcześniej alkoholu, a podczas manewru wyprzedzania to wóz strażacki wyjechał mu na środek jezdni i dlatego doszło do zdarzenia. Mężczyzna odpowie za spowodowanie kolizji oraz kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu. Wkrótce jego postępowanie na drodze oceni sąd.

W trakcie wyprzedzania uszkodził wóz gaśniczy. Strażacki pościg za pijanym kierowcą (zdjęcia)

(fot. Policja Włodawa)

8 komentarzy

 1. Miejmy nadzieję, że dzielni strażacy do pożaru nie jechali.

 2. będzie spokojniej

  Narkotłuk wycofany z wyścigu. Tam co trzeci to naćpany.

 3. Amfetamina mefedron wszędzie pakiety po tym syfie.

 4. Czy wyprzedzanie to jest polski sport narodowy? Bez wyprzedzania nie da się podróżować? Wolniej jedziesz dalej zajedziesz.

 5. Mogli strażacy poćwiczyć nożycami hydraulicznymi zdejmowanie dachu na tym narkofordzie.

 6. Zabranie prawa jazdy to za mało, powinien dostać grzywnę kilkanaście tys za uszkodzenie pojazdu specjalnego bo takim jest wóz straży a kara musi być wyegzekwowana z wykorzystanie komornika jak nie da się inaczej.

 7. Wyprzedzanie naszym sportem narodowym? Zdecydowanie nie co najlepiej udowodnił nasz wszechstronnie utalentowany aktor z reklam polskiej sieci stacji paliw – Robuś Kubica.

Kursy walut

 • USD 3.981zł 0.84%
 • GBP 5.035zł 0.57%
 • EUR 4.3492zł 0.38%
 • CHF 4.551zł 1.06%

Polub nas