Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

W trakcie prac polowych natrafił na bomby lotnicze

Policjanci z Zamościa otrzymali zgłoszenie o ujawnieniu na jednym z pól na terenie powiatu zamojskiego pozostałości z czasów wojny. Jak się okazało były to dwie bomby lotnicze.

Oficer dyżurny zamojskiej komendy otrzymał przedwczoraj zgłoszenie, z którego wynikało, że na polu w Łabuniach wykopany został pocisk. Pozostałość po czasach wojny odnalazł właściciel posesji, który wykonywał prace polowe. Mężczyzna przerwał prace i zawiadomił o wszystkim mundurowych.

Powiadomieni policjanci zabezpieczyli teren i zadbali, aby nikt z osób nieuprawnionych zaciekawionych znaleziskiem nie zbliżał się do niebezpiecznego przedmiotu.

Na miejsce skierowano również patrol saperski z chełmskiej jednostki wojskowej. Żołnierze sprawdzili teren, w okolicy odnaleźli jeszcze jeden niewybuch. Odnalezione na polu dwie bomby lotnicze z czasów II wojny światowej saperzy zabrali do zniszczenia.

Pamiętajmy, że nawet stare, zardzewiałe, zalegające w ziemi pozostałości po wojnie mogą być bardzo niebezpieczne. Niewybuchu nie wolno samodzielnie przenosić, dotykać, czy też rozbrajać. Miejsce jego odnalezienia należy zabezpieczyć i zadbać, aby nikt się do niego nie zbliżał. Natychmiast należy także powiadomić policjantów.

(fot. Policja Zamość)

Komentarze wyłączone

Z kraju

Polityka i społeczeństwo