Niedziela, 26 maja 202426/05/2024
690 680 960
690 680 960

W trakcie kontroli trzeźwości na ulicach Lublina wpadło 9 nietrzeźwych kierujących

Wczoraj lubelscy policjanci z drogówki przeprowadzili na ulicach Lublina działania „trzeźwość”. W trakcie porannych kontroli przebadanych zostało ponad 1000 kierujących. W efekcie ujawniono 9 kierowców, którzy wsiedli za kierownice na tzw. podwójnym gazie.

– Głównym celem wczorajszych działań na ulicach Lublina było sprawdzenie w krótkim czasie stanu trzeźwości, jak największej liczby kierujących pojazdami. Policjanci zaplanowali akcję w godzinach porannych i kontrolowali kierujących w różnych miejscach jednocześnie. Kontrole odbywały się głównie na drogach wjazdowych do miasta. Priorytetem było ujawnianie i eliminowanie z ruchu osób wsiadających za kierownicę pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka – wyjaśnia nadkomisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Kontrole trwały kilka godzin. W trakcie działań mundurowi przebadali ponad 1000 kierowców. Niestety nie wszyscy byli trzeźwi. Łącznie funkcjonariusze ujawnili 9 amatorów jazdy „na podwójnym gazie”.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi utrata prawa jazdy, wieloletni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

22 komentarze

  1. 0.09% kierujących pod wpływem

  2. 9 kierowców to tylko kropla w morzu tych wszystkich co siadają za kółko po alko

Dodaj komentarz