Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Zaparkowali samochodami przed bramą serwisową. Strażacy nie mogli szybko dotrzeć na miejsce zdarzenia (wideo, zdjęcia)

W minioną niedzielę strażacy ochotnicy z Markuszowa jadąc na miejsce zdarzenia natrafili na przeszkodę w postaci zaparkowanych pojazdów przed bramą serwisową prowadzącą z drogi serwisowej do Miejsca Obsługi Podróżnych. Apelujemy do kierowców, aby podczas parkowania myśleli o tym, gdzie zostawiają swoje pojazdy.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę na terenie powiatu puławskiego, a dokładnie w rejonie Miejsca Obsługi Podróżnych w Markuszowie. Strażacy ochotnicy dostali wezwanie, z którego wynikało, że na terenie MOP znajduje się w kabinie ciężarówki mężczyzna nie dający oznak życia.

Kiedy strażacy jechali drogą serwisową i dojechali do bramy serwisowej, przez którą prowadzi wjazd na MOP, musieli się zatrzymać, ponieważ przejazd blokowały zaparkowane pojazdy. Jak nam przekazano, nie pierwszy raz doszło do takiej sytuacji.

Druhowie próbowali usunąć jeden z pojazdów, ale po pewnym czasie pojawił się kierowca i przeparkował auto. Strażacy nie czekając jednak na właściciela auta, zabrali ze sobą potrzebny sprzęt i pobiegli do pojazdu, który znajdował się na terenie Miejsca Obsługi Podróżnych. Niestety na pomoc było już za późno, mężczyzna nie żył od kilkudziesięciu godzin.

Apelujemy do kierowców o więcej wyobraźni podczas parkowania. Każda sekunda stracona w trakcie dojazdu na interwencję służb ratunkowych może być na wagę życia. 

(wideo OSP KSRG Markuszów)

22 komentarze

  1. Proste myślenie, brama zamknięta czyli można parkować…
    Co za cymbały, rozumowanie na poziomie małpeczki.

  2. Jakby był z Lublina LU to rejestracja byłaby zamazana.

  3. Seat LLB nie zastawił przejazdu. Stał na poboczu. Mimo, że zdjęcie tego nie odzwierciedla.

  4. Przykład idzie z góry. Po lewej widać auto zastępcy kierownika stacji . Super miejsce brawo

  5. Z zamojścia pół gościa:)

  6. Rejestracje z 3 literami i czego się spodziewać 😉

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo