Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

W trakcie akcji gaśniczej strażacy natrafili na częściowo zwęglone zwłoki (zdjęcia)

W środę rano w miejscowości Pogorzelec doszło do tragicznego w skutkach pożaru budynku mieszkalnego. W trakcie akcji gaśniczej strażacy natrafili na częściowo zwęglone zwłoki mężczyzny.

Do pożaru doszło w środę przed godziną 4:30 w miejscowości Pogorzelec w gminie Sosnówka w powiecie bialskim. Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze drewnianego budynku mieszkalnego. Na miejscu interweniowało siedem zastępów straży pożarnej z PSP oraz okolicznych OSP: JRG Biała Podlaska, OSP KSRG Wisznice, OSP KSRG Sosnówka, OSP Motwica, OSP Pogorzelec, a także zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Kiedy ratownicy dotarli na miejsce, zastali całkowicie objęty ogniem budynek, z zawalonym do wnętrza dachem. Sąsiedzi poinformowali strażaków, że w środku może znajdować się 67-letni właściciel domu. Po ugaszeniu ognia przeszukano pomieszczenia budynku. Strażacy w jednym z nich natrafili na częściowo zwęglone zwłoki mężczyzny.

Akcja gaśnicza trwała ponad siedem godzin. Obecnie trwa ustalanie szczegółowych okoliczności pojawienia się ognia oraz szacowanie strat wywołanych pożarem. Na miejscu policjanci prowadzili oględziny pod nadzorem prokuratora.

(fot. OSP Wisznice)

Jeden komentarz

  1. Pechowa nazwa miejscowości…

Wiadomości z info112