690 680 960

W Świdniku powstaje nowe centrum handlowe. Pomieści kilkanaście sklepów (zdjęcia)

Wiosną przyszłego roku ma się zakończyć budowa M Parku w Świdniku. Inwestor zapewnia, że kończy już proces komercjalizacji obiektu.

W Świdniku trwa budowa nowego centrum handlowego. Obiekt powstaje we wschodniej części miasta, przy skrzyżowaniu al. Armii Krajowej i ul. Pileckiego. Za inwestycję odpowiada firma LCP Properties, która zarządza obecnie ponad 80 nieruchomościami handlowymi i magazynowymi w całym kraju. W naszym regionie są to M Park Dęblin oraz Biedronka przy ul. Kąpielowej w Białej Podlaskiej.

Prace przy świdnickim M Parku ruszyły w kwietniu i jak zapewnia inwestor, idą zgodnie z harmonogramem. Budynek ma mieć ponad 7,6 tys. mkw powierzchni, na której zlokalizowanych będzie 12 lokali handlowych zajmujących od 300 do 1000 mkw. Dodatkowo znajdzie się tam niewielki pawilon z miejscem dla niewielkich punktów usługowych oraz gastronomii. Na klientów czekać ma 250 miejsc postojowych.

Jednocześnie dobiega końca proces komercjalizacji obiektu. Wiadomo już, że operatorem spożywczym będzie sieć Biedronka. Branżę kosmetyczną reprezentować będzie sklep sieci Rossmann, sportową Martes Sport, odzieżową m.in. sklep Sinsay. Wśród najemców jest też Action. Otwarcie zaplanowano wiosną 2023 roku.

(fot. LCP)

19 komentarzy

 1. A ile powstało nowych firm produkcyjnych?

  • sprzedać też trzeba

   A jak „myślisz”?
   W tych sklepach to będą sprzedawać powietrze i deszczówkę czy może coś, co zostało wyprodukowane?

   • Sprzedawać będą oczywiście „towary wyprodukowane” ale żadna nowa firma tylko znane dyskąty bo po co komu nowi 😀 wystarczy już ten co jest.

    • „Xyz” ale to oznacza, że jeszcze nie wybudowali a już przerosło oczekiwania skoro zabrakło miejsca dla twojej firmy 🙂

     • Przecież napisali w treści artykułu jakie firmy będą się tam mieścić. Fajnie, że kolejni na około w Świdniku zamkną interes i będziecie kupować taniej/drożej w tym polskim ładzie. Mi to lotto inna branża a odniosłem się do odpowiedzi jak przeczytasz czy coś powstanie nowego = NIE.

 2. Tak rozwijają się miasta wolne od wolne od syfulgbt

  • zdaje się, że już obecnie w istniejącej galerii Venus jest duża rotacja najemców, co prawdopodobnie wynika z braku obrotów.
   W tej nowej galerii będą dużo wolnego miejsca, to tylko kwestia czasu

 3. Nareszcie Świdnik nie będzie wjeżdżał do Lublina .

 4. Ciekawe kto będzie pracował w tej biedronce jak w trzech pozostałych Świdnickich niema kto robić i jest syf…kolejny bajzel do kolekcji.

 5. Miasto się rozwija bo głosowali na PiS brawo 👏

 6. Na targu w Świdniku jest drożej niż w Lublinie bo większość sprzedawców musi jechać po towar do Lublina np. na giełdę w Elizówce. Widać to po smaku towaru zakupionego od okolicznego wytwórcy. Duża część Świdniczan jeździ po zakupy na targ do Lublina.

  • Chciałbym, żeby wszyscy Świdniczanie, żyli szczęśliwie w Świdniku, mieli tam pracę, tanie sklepy, rozrywkę i nigdy nie musieli przyjeżdżać do Lublina.

   • lublin dla lublinian , swidnik dla swidniczan . hahhahahhhaha a sypialnia lublina jest w swidniku , wystarczy popatrzec z jakimi rejestracjami wyjeżdzaja rano z swidnika .

 7. Stałe marki nic nie wnoszące nowego do tego miasta. Z Venusa niektóre marki pouciekały więc niema co się łudzić że ktoś spoza tych co już są zaproponuje mieszkańcom coś nowego. A tak na marginesie 2 lata i zostanie tam hala targowa spożywcza nic innego się nie utrzyma. Świdnik za przeproszeniem większa wieś która i tak kupuje w Lublinie. Sory taki mamy klimat i to nie jest CPK Horały.

  • „kola” jak najbardziej zgadzam się z tobą co do ostatniego zdania.
   Bo tam gdzie piszesz to tylko łąki i błoto, w które już poszło kupę pieniędzy.

 8. Arturro ebany od tylca

  Srabon będzie miał blisko to się chłopina ogrzeje bo z Kaufa już go pognali. Tatula z WSK i matula z hgw skąd już grzeją ławy w okrąglaku.

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas