Sobota, 02 marca 202402/03/2024
690 680 960
690 680 960

Na przejściach przy szkole będzie bezpieczniej. Przeszkolą też uczniów

Na kolejnych przejściach dla pieszych w Opolu Lubelskim będzie bezpieczniej. Wcześniej zmodernizowano te na ul. Lubelskiej, teraz prace zostaną wykonane na ul. Fabrycznej.

Dwa przejścia dla pieszych zlokalizowane przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Opolu Lubelskim zostaną zmodernizowane. Oba znajdują się w ciągu ul. Fabrycznej, będącej jedną z najbardziej ruchliwych tras w mieście. Celem inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa pieszych.

Projekt zakłada utworzenie tzw. aktywnych przejść, które za pomocą sygnału świetlnego będą informowały kierowców o obecności pieszych na pasach. Do tego dochodzi dodatkowe doświetlenie tych miejsc. Jednocześnie dla dzieci, młodzieży i seniorów zorganizowane zostaną szkolenia z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Całość ma kosztować ok. 100 tys. złotych. Większość, gdyż ponad 90 tys. zł gmina Opole Lubelskie pozyskała w ramach dofinansowania z Rządowego Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej”. Prace rozpoczną się w przyszłym roku.

(fot. Gmina Opole Lubelskie)

3 komentarze

  1. Kiedyś w szkole uczyli zachowania pieszych na drogach, przejściach dziś młodzież nawet nie wie którą stroną ulicy trzeba się poruszać więc to nic nowego tylko program nauczania biorą z lat 90-tych

  2. Ciekawe, kto na tych szkoleniach zarobi…

  3. Dzieci pozornie są mądrzejsze niż ich rodzice i dziadkowie z telefonami czy biegający przez przejście.
    Ale mają pierwszeństwo przecież więc wydaje im się, że są nieśmiertelni.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo