Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

W stanie nietrzeźwości i po marihuanie pływali na Jeziorze Białym

Długi weekend i piękna pogoda ściągnęły do Okuninki w powiecie włodawskim ogromne ilości turystów. Nad ich bezpieczeństwem czuwają stale policjanci, którzy reagują na zagrożenia, udzielają pomocy wypoczywającym i przypominają im zasady bezpieczeństwa.

Pełniąc służbę na wodzie policjanci zauważyli niebezpieczne zachowania pływających kajakiem mężczyzn, którzy z ogromnym trudem wiosłowali, kołysali kajakiem i nabierali do niego wody, co mogło prowadzić do zatonięcia.

– Gdy policjanci do nich podpłynęli okazało się, że mężczyźni są nietrzeźwi i w takim stanie wypłynęli na środek jeziora, gdzie mogło być ponad 20 metrów głębokości. 28 i 39-letni turyści ze Śląska wydmuchali po około 1,5 promila alkoholu. Za swoje zachowanie zostali ukarani mandatami karnymi. W związku ze stanem nietrzeźwości policjanci zabrali ich na pokład policyjnej łodzi, a kajak odholowali do brzegu – relacjonuje podinspektor Bożena Szymańska z włodawskiej Policji.

Z kolei kontrola jednego z rowerków wodnych zakończyła się zatrzymaniem jednego z mężczyzn.

– Gdy policjanci podpłynęli do pływającej rowerkiem wodnym grupy młodych ludzi wyczuli charakterystyczny zapach środków odurzających. Zapytany o unoszący się zapach 28-latek z powiatu bialskiego przyznał, że niedawno palił środki odurzające. W jego saszetce policjanci znaleźli woreczek foliowy z suszem roślinnym, w związku z czym mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności – dodaje podinspektor Bożena Szymańska.

Policjanci apelują o rozsądek podczas letniego wypoczynku. Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od nas samych, zaś alkohol, brawura i brak rozwagi są najczęstszymi przyczynami różnorodnych wypadków.

19 komentarzy

 1. Dicksy widać że do szkoły nie chodziłeś patolu.

 2. W zasadzie to nie ma różnicy gdy ktoś się topi gdzie jest 3m głębokości czy 20m.

 3. Mam pytania do granatowych specjalistów.
  1~ Jeśli siedzą w rowerku wodnym z przodu dwie osoby i osoba 1 jest trzeźwa a osoba 2 po alkoholu i wonnej używce to czy osoba 2 dostaje mandat.
  2~ Jeśli osoba trzeźwa jest z przodu a osoba po alkoholu itp. z tyłu to czy też grozi mandat.
  Dziękuję za odpowiedzi.

  • w polsce grozi mandat za wszystko. jak to mawiają pieslicjaci, pokaz mi człowieka ja ci znajdę paragraf.
   więc tak nawet ci co obok płynęli też dostają mandat. chyba że pies pijany samochodem się zabije to wtedy pośmiertny awans, normalne chyba.
   dla tych co twierdzą inaczej przypomnijcie mi dlaczego ” policja nie wystawiała mandatów za brak maseczki, a otóż dlatego że wiedzieli że to nie konstytucyjne, a nie czekaj, klepali chociaż by 20 zł ale żeby mandat był.

Dodaj komentarz