Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

W środku nocy poszedł obcinać gałęzie, nadział się na płot. Gdyby nie przypadkowy kierowca, mógłby zginąć (zdjęcia)

Przypadek sprawił, że w środku nocy w mało uczęszczanym miejscu zatrzymał się jeden z kierowców. Usłyszał jęki i postanowił sprawdzić, co się dzieje. Znalazł nabitego na metalowe pręty ogrodzeniowe mężczyznę.

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę przy ul. Morwowej w Lublinie. Około godziny 1:40 przejeżdżający samochodem mężczyzna zatrzymał się na przystanku komunikacji miejskiej, aby wyrzucić do kosza ogryzek jabłka. Wtedy usłyszał dobiegające zza ogrodzenia jęki i krzyki. Postanowił sprawdzić, co tam się dzieje.

Kiedy się zbliżył, zauważył wiszącego na ogrodzeniu, nadzianego na metalowe pręty mężczyznę. Natychmiast powiadomił służby ratunkowe. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego, policja oraz straż pożarna. Aby uwolnić poszkodowanego, strażacy za pomocą specjalistycznych narzędzi hydraulicznej musieli uciąć metalowe pręty ogrodzenia. Następnie mężczyzna trafił pod opiekę ratowników medycznych i został przetransportowany do szpitala.

Jak się okazało, pracujący jako stróż 71-letni mężczyzna postanowił uciąć gałęzie z rosnącego przy ogrodzenie drzewa. Przystawił drabinę, jednak w trakcie wykonywania tej czynności stracił równowagę i spadając wbił się w elementy ogrodzenia. Gdyby nie ów przypadkowy kierowca, mężczyzna mógłby wykrwawić się i stracić życie. Policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

(fot. lublin112.pl)

30 komentarzy

 1. Kto się w końcu zajmie tymi płotami z ostrymi zakończeniami ????
  Chyba nadzór budowlany powinien się tym zająć.
  Już od dawna obowiązują takie przepisy prawa budowlanego:

  Na wysokości mniejszej niż 1.8m nie wolno montować ostrych zakończeń takich jak:
  drut kolczasty,
  elementy szkła tłuczonego,
  ostro zakończonych materiałów (żyletek, metalowych fragmentów o ostrych krawędziach, itp.).

 2. Ja p……e co za zj…nie komentaże cyt. czy miał uprawnienie.
  Rzadko się zdaża że ktoś ogryzek do kosza wyrzuca.
  Lepiej sprawdzić pracodawcę tego dozorcy czy go zarejestrował i czy odprowadza składki i pewnie kazał mu w wolnej chwili przyciąć te je..ne gałęzie.
  Ludzie co z wami…?

 3. Nie przypominam sobie czasów ,w których ceny by malały. Teraz przynajmniej ci ktorych nigdy nie było stać, czyli wielodzietne rodziny, mogą pozwolić sobie na więcej. To są fakty. Zresztą pieniądze te wracają w sporej części w zakupionych towarach. To dlatego między innymi ludzie mają więcej pracy, wiecej towarów się sprzedaje, więcej potrzeba firm ,aby te wyprodukować , czy tez usług…. To jest tak oczywiste…