Wtorek, 27 lutego 202427/02/2024
690 680 960
690 680 960

Prowadził rower, po chwili upadł i przestał oddychać. Policjanci uratowali mu życie

W piątek radzyńscy policjanci widząc mężczyznę, który upadł, ruszyli na pomoc. Dzięki przeprowadzonej resuscytacji krążeniowo-oddechowej mundurowi przywrócili 70-latkowi czynności życiowe.

W piątek przed południem, policjanci z Radzynia Podlaskiego w miejscowości Bezwola Star Wieś, w trakcie statycznego nadzoru nad ruchem drogowym zauważyli mężczyznę, który poruszał się pieszo prowadząc rower.

W pewnej chwili mężczyzna upadł na poboczu drogi. Mundurowi natychmiast ruszyli na pomoc. Jak się okazało starszy mężczyzna był nieprzytomny i nie oddychał. Mł. asp. Jarosław Rychlik i st. sierż. Łukasz Łaskawski natychmiast rozpoczęli resuscytacje krążeniowo-oddechową prowadząc ją przez kilkanaście minut do czas przyjazdu załogi karetki pogotowia.

Następnie w trakcie prowadzonej wspólnie z zespołem ratownictwa medycznego akcji ratowniczej po około godzinie przywrócono mężczyźnie funkcje życiowe. 70-latek trafił do szpitala w celu udzielenia mu dalszej pomocy medycznej. Jak poinformował lekarz, dzięki podjętej akcji ratowniczej przez policjantów możliwe było przywrócenie funkcji życiowych 70-latka.

(fot. Policja Radzyń Podlaski)

2 komentarze

  1. Tak samo ratują życie innych ci, którzy codziennie zatrzymują przekraczających prędkość przyszłych morderców.

    • Podobnie. Ale to drugie (ratowanie życia zabranego przez piratów drogowych) robią 1000 (brak źródła) razy częściej.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo