Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

W sobotę rano rozpocznie się duża obywatelska blokada rosyjskich ciężarówek na granicy

Osoby z całej Polski w najbliższą sobotę planują udział w blokadzie rosyjskich ciężarówek na przejściu granicznym w Kukurykach. Uczestnicy blokady chcą całkowitego zakazu transportu przez Polskę produktów na Białoruś i do Rosji.

Organizatorzy protestu zapowiadają, że w najbliższą sobotę rano zablokują przejście graniczne w Kukurykach. Domagają się jednocześnie zakazu transportu towarów do Rosji i na Białoruś.

– My, obywatele Polski jesteśmy solidarni z Ukrainą i nie zgadzamy się na to, żeby rosyjskie tiry bez problemu organizowały sobie dostawy różnego rodzaju, przejeżdżając przez nasz kraj! W tej chwili w miejscowości Kukuryki na granicy polsko-białoruskiej są przepuszczane do dalszej drogi dostawy do Rosji np. z Niemiec! A w Mariupolu na Ukrainie nie mają dostępu do wody ani jedzenia, do niczego! Apelujemy do wszystkich, którzy tak jak my się na to nie godzą do głośnego sprzeciwu w formie protestu, razem możemy więcej! – czytamy na stronie organizatora wydarzenia.

Uczestnicy zapowiadają pozostanie na granicy do skutku i zachęcają wszystkich do aktywnego uczestniczenia w blokadzie na granicy.

– W sobotę rano zaczynamy walkę z niesprawiedliwością, gwarantujemy namioty na miejscu i wyżywienie, kawę dla wszystkich, którzy zechcą do nas dołączyć. Planujemy tam zostać do skutku, aż ktoś wyżej się tym zainteresuje i wprowadzi zakaz transportu do Rosji, do TERRORYSTÓW przez nasze granice! Jeśli możecie wesprzeć swoją obecnością choć 1 dzień to będzie bardzo cenne i będziemy ogromnie wdzięczni!! Tylko razem możemy coś zmienić! – zachęcają organizatorzy.

Początek blokady w najbliższą sobotę o godzinie 9:00.

W sobotę rano rozpocznie się duża obywatelska blokada rosyjskich ciężarówek na granicy

(fot. Policja Biała Podlaska\mat. org.)

35 komentarzy

  1. BRAWO POLSKA I POLACY.

  2. Wczoraj miałem załadunek w Pudliszkach i koło mnie były dwie ciężarówki, jedna RUS, druga BY.

  3. Nie wpuszczać ani nie wypuszczać nikogo z kraju.

  4. Puszczać ale przez Ukrainę tam ten towar się przyda

  5. Ta to bardzo jest inteligentne ci ludzie co jeżdżą tymi ciężarówkami są tak samo winni jak ci ludzie co uciekają na Ukrainie maja tyle do powiedzenia w sprawie wojny co nic a na tych blokadach tracą tylko zwykli ludzie w tym Polacy.

  6. Głupota ludzka nie ma granic, Polak, dla Polaka zabiera chleb i pracę, nikt nie myśli o ludziach tam uczciwie pracujących, którzy też mają rodziny i dzieci do wykarmienia, brak słów, jeśli tak bardzo chcecie powstrzymać wojnę
    to kto wam broni jechać na Ukrainę powalczyć, proszę bardzo jedzcie i walczcie,