Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

W przesyłce do osadzonego znajdował się telefon (zdjęcia)

Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Chełmie po raz kolejny wykazali się dużym profesjonalizmem oraz czujnością. W trakcie kontroli jednej z przesyłek do osadzonego natrafili na ukryty telefon.

Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Chełmie, w trakcie kontroli przesyłek do osadzonych, po raz kolejny wykazali się dużym profesjonalizmem oraz czujnością. Mundurowi nie dopuścili do przedostania się na teren jednostki mini telefonu komórkowego ukrytego w odtwarzaczu DVD, który miał trafić do osadzonego. Telefon został ujawniony dzięki dobremu rozpoznaniu obrazu z urządzenia do kontroli.

To kolejne ujawnienie zabronionych przedmiotów przez funkcjonariuszy Służby Więziennej na terenie woj. lubelskiego. W przesyłkach do osadzonych nadawcy próbują przemycić m.in. środki odurzające, a także sprzęt elektroniczny służący do komunikacji z osobami spoza zakładu karnego. W codziennej pracy mundurowych wspomagają urządzenia do prześwietlania przesyłek, a także specjalnie szkolone psy.

Kontrole przesyłek w zakładach karnych 

W ramach rutynowej kontroli bezpieczeństwa, funkcjonariusze zakładu karnego przeprowadzają kontrolę przesyłek do osadzonych. Kontrola odbywa się w celu wykrycia nielegalnych przedmiotów, takich jak narkotyki, narzędzia do ucieczki, czy telefony komórkowe.

Kontrola przesyłek jest standardową procedurą stosowaną w więzieniach w celu zapewnienia bezpieczeństwa personelu oraz osadzonych. Funkcjonariusze przeprowadzają dokładne przeszukanie paczek i listów, aby upewnić się, że nie zawierają one przedmiotów, które mogłyby zagrażać bezpieczeństwu w zakładzie karnym. Kontrole takie przeprowadza się również w celu wykrycia działań przestępczych prowadzonych przez osadzonych z zewnątrz.

W przypadku, gdy podczas kontroli zostaną znalezione przedmioty zakazane, zostaną one skonfiskowane, a odpowiednie organy zostaną powiadomione. Osadzony, który był adresatem przesyłki, może również ponieść konsekwencje za posiadanie zakazanych przedmiotów. Dlatego też, przeprowadzenie takiej kontroli jest kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa w zakładzie karnym i pozwala na uniknięcie niepotrzebnych incydentów.

W przesyłce do osadzonego znajdował się telefon (zdjęcia)

W przesyłce do osadzonego znajdował się telefon (zdjęcia)

W przesyłce do osadzonego znajdował się telefon (zdjęcia)

(fot. ZK Chełm)

8 komentarzy

  1. i już frajer nie zadzwoni po pizze do więźnia xD

  2. pałkownik nie mylić z pułkownikiem

    niezły imbecyl jest z tego co wysyłał, i telefonik w plecy.

  3. Klawisz ma mieć monopol na tego typu usługi a tak wogóle, to jakim prawem osadzeni mogą mieć dvd

  4. Czy ten 'musk’ schował to pod klapką na baterie?

  5. Ściema dla frajerów, bandyci rządzą zza murów, afera z kalwiszami dilerami chyba wszystkim znana.

  6. Osoba która ujawniła zdjęcia obrazu RTG (prawdopodobnie rzecznik prasowy ZK) powinien stracić pracę i zostać pociągnięta do odpowiedzialności za udostępnianie materiałów niejawnych. To jawne pokazywanie przestępcom gdzie schować nielegalny towar, żeby skaner RTG go nie wykrył. A Redakcja powinna czasami zastanowić się co publikuje.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo