W poniedziałek w Lublinie odbyło się zgromadzenie „Lublin przeciw przemocy! Solidarnie z Białymstokiem” (zdjęcia)

Dzisiaj w Lublinie na Placu Litewskim odbyło się zgromadzenie „Lublin przeciw przemocy! Solidarnie z Białymstokiem”. Happening zgromadził około 200 osób, głównie reprezentujących społeczność LGBT+.

W poniedziałek w centrum Lublina została zorganizowana demonstracja solidarnościowa w odpowiedzi na ostatnie wydarzenia, do których doszło podczas pierwszego w Białymstoku Marszu Równości.

Na zgromadzeniu w Lublinie pojawiło się około 200 osób z transparentami i flagami. Obecna była także posłanka Joanna Mucha oraz radna miasta Lublin Maja Zaborowska, reprezentująca prezydenta Krzysztofa Żuka.

W trakcie zgromadzenia nie doszło do żadnego niepokojącego incydentu.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

79 komentarzy

 1. Do 1972 roku te dziwaki byli uznani za chorych ludzi. Ale dlaczego raptownie cudownie ozdrowieli?

  • Nienormalność staje się normalnością a normalność staję się nienormalnością. Wywrotowcy wychodzą na piedestał za kilka lat będą chcieli dzieci adoptować a później będzie to normą i dzieci z NORMALNYCH rodzin będą wyśmiewane przez rodziny z dwoma tatusiami czy mamusiami. Chcą być inni niech będą, ale niech się z tym nie obnoszą po całym świecie.

  • Czy pan zdaje sobie sprawe co pan pisze ?przeciez to nie sa dziwaki – to normalni ludzie – i nie od nich zalezy ich zaleza ich preferencje – tak zestali stworzeni – proponuje weglebic sie w ten temat Eva

   • Idąc dalej tum tropem -nie od nich zależy czy są czarni, nie od nich czy mają raka…itd itp..co to zmienia? ano nic -murzyn jest nadal murzynem a chory chorym, dwugłowe cielę też nic tutaj nie jest winne -ale nie jest to normalność!!! Nikt nie uważa że ludzi o odmiennej orientacji seksualnej należy piętnować czy eliminować, ale stawianie dewiacji na piedestale to gruba przesada!!! Zostali tak stworzeni? i to niby pozwala im się z tym obnosić, wdzierać się na ulice do zakładów pracy, mediów i do szkół??? Mamy się wgłębić w temat??? wolne żarty – mamy ich już serdecznie dosyć!!! Poza tolerowaniem nic im nie jesteśmy winni! Nawet szacunku, bo ten nie należy się z definicji -na niego każdy musi sam sobie zasłużyć!!! Proszę wybaczyć ale nie czuję szacunku do rozdartego półnagiego idioty z gumowym penisem na czole drącego japę na ulicy i obrażającego wiarę i tradycję moich ojców i dziadów!!!

 2. Nienawidzą nienawiści a napadli na kolejnego księdza? Obłuda lewactwa to norma.

  • tego pedofila księdza to może rodzice chcieli oduczyć miłosierdzia do nieletnich…

  • Franio Pacyfista

   Można nienawidzeć czegoś co samo w sobie jest nienawiścią, jednak wtedy jest się faszystą, a nie chipisem. W końcu nienawidzi sie jeszcze bardziej i bardziej coś czego się nienawidzi, to nawet gorsze niż faszyzm, bo w kółko i w nieskończoność. Jak źli muszą być Ci ludzie?

  • À co to jest, „lewactwo” ? I kto napadl? Radzilabym najpierw pomyslec …

 3. 200 osob to nie lublin. To ludzie z zespolem gazety wyborczej*.

 4. Co za czasy… Gdzie podziała się normalność ??
  Musi nadejść koniec świata i oczyścić się.

  • tak, koniec świata na pewno oczyści świat… Zostaną jedynie prawdziwi polacy katolicy (oczywiście za drobną cołaskę)… .

  • Normalnosc …a co to dokladnie znaczy? I znowu proponuje …wiecej myslenia…

   • Evo, normalność bardzo łatwo jest określić – problem w tym ze idioci stale starają się ją naginać -więcej myślenia piszesz… dobrze – pod rozwagę zatem myślicielko – jak mawia mój dziadek: tolerancja jest wtedy kiedy zegarek spieszy się lub późni kilka minut ale nie ku….a! wtedy, kiedy chodzi w odwrotną stronę! 😉

 5. To nie są geje czy lezby to są prowokatorzy opłacani przez OP-ozycję i tych innych wybrańców niemieckich do rozgrabienia totalnego naszego kraju . Przyjdą wybory i tak przegrają, po kwiczą jeszcze z pół roku przestaną ich opłacać to przestaną wyłazić i promować tę ich inność niezrównoważoną psychicznie.

  • Pan chyba nie ma czasu na myslenie , zastanawianie sie i czytanie…bo to co pan wypisuje to …nie, nie bede obrazac – nie o to chodzi

 6. Cienizna! Lublin liczy dobrze ponad 300 tys. stałych mieszkańców a tu tylko 200 osób? W tym zwiezieni autokarami najemnicy, rePOrterzy liczący na zadymę i gapie. Nawet nie chcieli POsłuchać talentu wokalnego Muchy?

  • fakt, powtarzające się twarze z innych parad ,, uciśnionych ,,

  • Raczej 20 osób + przypadkowi gapie. Rolnicy powinni ich wynajmować w miejscach suszy. Manifestacja na polu nikomu nie będzie przeszkadzała a deszcz się przyda 🙂

 7. Jeszcze wcześniej było pełno czarownic do palenia na stosie

 8. Karolu jaką masz piękną parasolkę 😉

 9. Hmm… ogólnie to ja też nienawidzę nienawiści i nie widzę powodu, żeby bić kogoś za „odmienność”… jednak mam nadzieję, że wolność słowa obowiązywać będzie w obie strony – a nie jak pokazuje np. Ikea – tylko i wyłącznie w jedną stronę. Wtedy to już nie jest wolność, tylko rządy lgbt 🙁

 10. I dalej ta nienawiść. Czy umiecie znaleźć choć trochę empatii. To jak napisać; nienawidzę złych! Nienawiść to złe uczucie i nieważne czego dotyczy!

 11. Reżimowy troll

  Jak by zorganizować masz hetero to liberalne media okrzyknęły by go marszem nazistów. Jestem hetero i nie mam potrzeby chodzić na demonstracje i ogłaszać tego całemu światu jakie to fajne. Nawet w przypadku hetero uważam takie zachowanie za nieodpowiednie. A tu odmienna orientacja musi mnie epatować swoją seksualnością. Ta ideologia nie jest przeze mnie mile widziana. Organizowanie tego rodzaju pokazów w konserwatywnym Białymstoku to po prostu prowokacja. Jak uprawiasz seks w domu w pokoju Twoja sprawa z kim. Ale nie musisz tego wszystkim na ulicy pokazywać że lubisz w pupę.

  • Preciez zupelnie nie o to chodzi ! Ta grupa ludzi jest wykluczana,atakowana – walcza o swoje prawa

   • Reżimowy troll

    Prawo robić coś u siebie w pokoju ma. Nie ma księdza stojącego nad nimi 24h nad łóżkiem czy policjanta. Nauczać swoich praktyk młode pokolenie nie muszą. Jakie ich prawa są lamane do czego? Ktoś im nakłada pas cnoty? Pali na stosie?

    • Chciałbym powiedzieć że jako osoba heteroseksualna chodzę na marsze równości dlatego, że osoby ze środowiska lgbt są atakowane za to jakie są. Nie wychodzą na ulice, nie obnoszą się i nie robią tych wszystkich złych rzeczy które im się przypisuje (klasyka, geje gwałcą dzieci) a mimo to są wykluczone ze społeczeństwa, obrażane często też atakowane bezpośrednio. Prosty przykład jak daleko to idzie dali mężczyźni w koszulkach Polski walczącej krzyczacy na dzieci bo kreda rysowały tęczę. Albo ostatni marsz w białymstoku gdzie padały teksty dojadę cię ty kur** itp. jak to nie jest atakowanie kogoś za to jakim się urodził to nie wiem co jest.

     • Reżimowy troll

      Magazynier masz mentalność wojowników walczących o państwo islamskie. Tego typu argumenty z dziećmi. Tam też było że świnie Assada wyrywały dzieciom paznokcie.
      Powtarzam Białystok jest osobliwym regionem dość konserwatywnym gdzie rządzą Kononowicze i Disco Polo. Organizowanie tam Parad LGBTQ to prowokacja. Lanie wody do palącego się oleju i pokazywanie tego że o to jaka polska zaściankowa. A obok partia proniemiecka, która jest tak postępowa liberalna i w ogóle. A Ty Polaczku płac za CO2 bo klimat psujesz i jesteś winny kryzysu migracyjnego bo nie chciałeś przyjmować uchodźców z Afryki, gdzie najpierw państwa zachodnie zrzucają bomby a potem ratujmy dzieci. Niech sobie Izrael ratuje dzieci jak wysyła f-22 do walki.
      MYŚLEĆ!!!

 12. śmieszne *****

 13. Im się pojęcia popierniczyły!!! Konkretnie tolerancja z arogancją!!!

 14. PO wykorzysta subkulturę (grupę społeczną) LGBT+ do własnych celów – to jest pewne.
  Mówi się dużo o agresji w stosunku do LGBT ale jakoś nie wiele mówi się o agresji ze strony LGBT i środowisk pokrewnych (tak to roboczo nazwę ) na osoby o poglądach prawicowych lub katolików. Zastanawiające…
  Sam doświadczyłem agresji od osoby (młodej dość) tylko dlatego że konsekwentnie i racjonalnie zbijałem jego argumenty i podejrzewał że głosowałem na Pis.

 15. Biorę 500 plus i głosuje na PIS a KO to dziady

  Pognac z Polski to całe LGBT i tych wszystkich ped… i les….trzeba oczyścić Polskę a później świat, wysłać ich na Marsa.

 16. Zdemoralizowane popaprańce lub głupcy, nikt inny takich postaw nie popiera.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online