W poniedziałek w Lublinie odbyło się zgromadzenie „Lublin przeciw przemocy! Solidarnie z Białymstokiem” (zdjęcia)

Dzisiaj w Lublinie na Placu Litewskim odbyło się zgromadzenie „Lublin przeciw przemocy! Solidarnie z Białymstokiem”. Happening zgromadził około 200 osób, głównie reprezentujących społeczność LGBT+.

W poniedziałek w centrum Lublina została zorganizowana demonstracja solidarnościowa w odpowiedzi na ostatnie wydarzenia, do których doszło podczas pierwszego w Białymstoku Marszu Równości.

Na zgromadzeniu w Lublinie pojawiło się około 200 osób z transparentami i flagami. Obecna była także posłanka Joanna Mucha oraz radna miasta Lublin Maja Zaborowska, reprezentująca prezydenta Krzysztofa Żuka.

W trakcie zgromadzenia nie doszło do żadnego niepokojącego incydentu.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

79 komentarzy

 1. Reżimowy troll

  Jak by zorganizować masz hetero to liberalne media okrzyknęły by go marszem nazistów. Jestem hetero i nie mam potrzeby chodzić na demonstracje i ogłaszać tego całemu światu jakie to fajne. Nawet w przypadku hetero uważam takie zachowanie za nieodpowiednie. A tu odmienna orientacja musi mnie epatować swoją seksualnością. Ta ideologia nie jest przeze mnie mile widziana. Organizowanie tego rodzaju pokazów w konserwatywnym Białymstoku to po prostu prowokacja. Jak uprawiasz seks w domu w pokoju Twoja sprawa z kim. Ale nie musisz tego wszystkim na ulicy pokazywać że lubisz w pupę.

  • Preciez zupelnie nie o to chodzi ! Ta grupa ludzi jest wykluczana,atakowana – walcza o swoje prawa

   • Reżimowy troll

    Prawo robić coś u siebie w pokoju ma. Nie ma księdza stojącego nad nimi 24h nad łóżkiem czy policjanta. Nauczać swoich praktyk młode pokolenie nie muszą. Jakie ich prawa są lamane do czego? Ktoś im nakłada pas cnoty? Pali na stosie?

    • Chciałbym powiedzieć że jako osoba heteroseksualna chodzę na marsze równości dlatego, że osoby ze środowiska lgbt są atakowane za to jakie są. Nie wychodzą na ulice, nie obnoszą się i nie robią tych wszystkich złych rzeczy które im się przypisuje (klasyka, geje gwałcą dzieci) a mimo to są wykluczone ze społeczeństwa, obrażane często też atakowane bezpośrednio. Prosty przykład jak daleko to idzie dali mężczyźni w koszulkach Polski walczącej krzyczacy na dzieci bo kreda rysowały tęczę. Albo ostatni marsz w białymstoku gdzie padały teksty dojadę cię ty kur** itp. jak to nie jest atakowanie kogoś za to jakim się urodził to nie wiem co jest.

     • Reżimowy troll

      Magazynier masz mentalność wojowników walczących o państwo islamskie. Tego typu argumenty z dziećmi. Tam też było że świnie Assada wyrywały dzieciom paznokcie.
      Powtarzam Białystok jest osobliwym regionem dość konserwatywnym gdzie rządzą Kononowicze i Disco Polo. Organizowanie tam Parad LGBTQ to prowokacja. Lanie wody do palącego się oleju i pokazywanie tego że o to jaka polska zaściankowa. A obok partia proniemiecka, która jest tak postępowa liberalna i w ogóle. A Ty Polaczku płac za CO2 bo klimat psujesz i jesteś winny kryzysu migracyjnego bo nie chciałeś przyjmować uchodźców z Afryki, gdzie najpierw państwa zachodnie zrzucają bomby a potem ratujmy dzieci. Niech sobie Izrael ratuje dzieci jak wysyła f-22 do walki.
      MYŚLEĆ!!!

 2. śmieszne *****

 3. Im się pojęcia popierniczyły!!! Konkretnie tolerancja z arogancją!!!

 4. PO wykorzysta subkulturę (grupę społeczną) LGBT+ do własnych celów – to jest pewne.
  Mówi się dużo o agresji w stosunku do LGBT ale jakoś nie wiele mówi się o agresji ze strony LGBT i środowisk pokrewnych (tak to roboczo nazwę ) na osoby o poglądach prawicowych lub katolików. Zastanawiające…
  Sam doświadczyłem agresji od osoby (młodej dość) tylko dlatego że konsekwentnie i racjonalnie zbijałem jego argumenty i podejrzewał że głosowałem na Pis.

 5. Biorę 500 plus i głosuje na PIS a KO to dziady

  Pognac z Polski to całe LGBT i tych wszystkich ped… i les….trzeba oczyścić Polskę a później świat, wysłać ich na Marsa.

 6. Zdemoralizowane popaprańce lub głupcy, nikt inny takich postaw nie popiera.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7456zł -0.15%
  • GBP 5.2969zł -0.15%
  • EUR 4.5453zł -0.38%
  • CHF 4.1413zł -0.43%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą