690 680 960

W Polsce lądują amerykańskie samoloty z żołnierzami i sprzętem wojskowym (wideo, zdjęcia)

Trwa proces przerzutu wojsk USA do Polski w celu wzmocnienia wschodniej flanki NATO. W kraju lądują kolejne amerykańskie maszyny ze sprzętem i żołnierzami.

Ministerstwo Obrony Narodowej informuje, że cały czas trwa proces przerzutu wojsk USA do Polski, w celu wzmocnienia wschodniej flanki NATO. W piątek lądują kolejne amerykańskie samoloty ze sprzętem i żołnierzami.

Stany Zjednoczone przemieszczają do Polski elementy Brygadowej Grupy Bojowej z 82. Dywizji Powietrznodesantowej z Fort Bragg (Karolina Północna). Dodatkowe elementy sztabowe związane z tym rozmieszczeniem w sile 300 żołnierzy zostaną ulokowane przez USA w Niemczech. Część żołnierzy amerykańskich trafi również do Rumunii.

Przemieszczone siły stanowić będą istotne wzmocnienie odstraszania i obrony Polski oraz całego Sojuszu z uwagi na narastający kryzys wywołany agresywnymi działaniami Rosji i Białorusi.

(fot. wideo MON)

8 komentarzy

 1. Dlaczego te peysate sk…syny chcą urządzić wojnę w Polsce? Chcą wojować to niech wojują pod Waszyngtonem, w Tel Awiwie, albo na przedmieściach Moskwy! Doskonale wiemy, że gdzie nie pojawią się ich demokratyczne wojska, tam po wieloletniej wojnie zostaje tylko ruina i kurz. Polskojęzyczny pisowski rząd pcha Polaków do nie swojej wojny! Ukraina nie chce wojny z Rosją- „Oficjalnie czujemy się pchani do zaatakowania Rosji. To Polsce, Wielkiej Brytanii i Litwie zależy na wywołaniu wojny z Rosją, nie nam. My tylko stoimy na straży naszych granic, lecz oni mówią otwarcie, że trzeba odbić Krym.” – Informują oficerowie Ukraińscy

 2. Na co oni tutaj lądują ? Niech na Ukrainę lecą stacjonować a nie w Polsce ,ciekawe kto za to płaci

 3. STOP ZNIEWOLENIA

  Paszoł won zaprowadzać demokrację w Afryce a nie Europie!!!!!!!!!!

 4. Nic dobrego z tego nie będzie

 5. Czy kiedykolwiek oni w jakimkolwiek miejscu na świecie zaprowadzili pokój?

 6. usajry france? Jakieś dziwne to wojzko… panie kelner! jeszcze raz to samo proszę..

 7. I jeszcze my za to pewnie zapłacimy. Jankesi wracać do siebie. A Putin jak by chciał to już dawno z Ukrainą zrobił by porzadek

 8. Jasny Gwint !!!

  Spokojnie pasjonaci Rosji, amerykańcy mają za zadanie wywołać u was myślenie – Polska to nie Krym, czy Donbas, my zielonym ludzikom nie odpuścimy tak łatwo.
  A i my Polacy obsadzamy kosy na sztorc i konserwujemy cepy, orczyki i kłonice (jak kto wie co to jest).
  I żeby mi tu który do kryminału jeszcze grubo przed wojną nie trafił kii bejsbolowych nie tykajta bo na to pozwoleństwo cza.

Kursy walut

 • USD 4.5111zł 0.02%
 • GBP 5.4497zł -0.08%
 • EUR 4.6884zł -0.23%
 • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…