Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

W piątek ruszają Lubelskie Dni Informatyki. To największe tego typu wydarzenie w regionie

W piątek rozpocznie się kolejna, XV już edycja konferencji Lubelskie Dni Informatyki. Jak co roku organizatorzy przygotowali różnorodne prelekcje związane ze światem nowych technologii.

Lubelskie Dni Informatyki to największa konferencja technologiczno-naukowa, która eksploruje, czerpie i przedstawia najbardziej zaawansowane i przyszłościowe ścieżki rozwoju branży IT. Głównym założeniem wydarzenia jest przekazanie uczestnikom użytecznej wiedzy na temat innowacyjnych rozwiązań z dziedziny IT. Uczestnicy mają możliwość wzięcia udziału w wyselekcjonowanych prelekcjach i warsztatach, a także odwiedzić stoiska partnerów.

Pierwszego dnia wydarzenia dedykowane będą uczniom szkół średnich. Mają za zadanie pomóc im w rozpoczęciu swojej przygody w IT oraz ukierunkować na drodze rozwoju w tej dziedzinie. Drugi dzień konferencji zostanie poświęcony studentom oraz osobom myślącym o zmianie swojej dotychczasowej branży. Oczywiście nie zabraknie też treści dla już obecnych pracowników sektora informatycznego, gdyż są oni istotną częścią grupy docelowej Lubelskich Dni Informatyki.

Na uczestników czekać będą cztery ścieżki tematyczne: Big data & Cloud computing, gdzie pojawią się zagadnienia związane z bazami danych, chmurami obliczeniowymi oraz bezpieczeństwem informacji. Ten temat zostanie poruszony także w ramach ścieżki Cybersecurity i rozwinięty o działania związane z zapobieganiem atakom hackerskim. W kolejnej grupie tematycznej znajdą się prelekcje związane z popularnym dzisiaj zagadnieniem – Sztuczną Inteligencją. Słuchacze zapoznają się z jej działaniem, jak i wpływem na życie człowieka.

Tradycyjnie pojawią się także tematy związane z programowaniem. W ramach ścieżki Software Development będzie można zagłębić się w tajniki tworzenia oprogramowania oraz związanych z tym narzędzi i technologii.

Tegoroczna edycja Lubelskich Dni Informatyki odbędzie się w dniach 19 – 20 kwietnia w budynkach Kampusu Głównego KUL przy Alejach Racławickich w Lublinie. Dokładny program wydarzenia oraz informacje dotyczące rejestracji na prelekcje znajdują się TUTAJ. Organizatorzy zapraszają także do śledzenia swoich mediów społecznościowych, gdzie na bieżąco zamieszczane są wszystkie komunikaty dotyczące
konferencji.

Lubelskie Dni Informatyki w dalszym ciągu pozostają największą tego typu inicjatywą w regionie. Już od 2007 roku cyklicznie łączą specjalistów ze świata informatyki i biznesu z osobami zainteresowanymi własnym rozwojem w tym kierunku. Event wyróżnia także możliwość udziału we wszystkich wydarzeniach z programu. Konferencja jest organizowana przez studentów z Koła Naukowego Informatyków, działającym na Wydziale Nauk Przyrodniczych i Technicznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Od zeszłego roku organizację wydarzenia wspiera Fundacja Rozwoju KUL. Tradycyjnie udział w wydarzeniu będzie całkowicie bezpłatny.

Portal lublin112.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

W piątek ruszają Lubelskie Dni Informatyki. To największe tego typu wydarzenie w regionie

9 komentarzy

 1. Nie pompujcie IT bo niestety większość, która wybierze szeroko pojęte IT zmarnuje swój czas kuszona wizją duzych zarobków. Lepiej nauczyć się czegoś konkretnego związanego z budowlanką np. układanie płytek. Ostatnio robię wyceny na dwie łazienki i najniższa stawka to 28k a najwyzsza 36k za miesiąc roboty, Oczywiście to sama robocizna bez materiałów. A roboty jest sporo bo niektórzy wykonawcy juz na ten rok nie mają terminów :]

  • a jak ci sie zepsuje komputer to pojdziesz do informatyka i nie zdziw sie ze wezmie od ciebie 1tysiaka za naprawe. Skoro zarabiasz tyle za miesiac to nie bedzie to raczej problem, prawda?

 2. Tekturowe POśmiewisko

  Minister Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz ogłosiła, że potrzebna jest dyskusja, aby zdefiniować interes państwa: musimy wiedzieć, czego chcemy. Zasada: uwalić strategiczne kierunki rozwoju, zdemolować państwo i prawo, oddać kompetencje Unii, a potem zastanowić się, czego chcemy.

 3. To jest Rekrutacja pod radarem, chcą taniej siły roboczej łapiącej głupich studentów, ceń siebie i nie bądź głupi, poproś o więcej pieniędzy niż oferują

 4. W piątek ruszają Lubelskie Dni Informatyki, ale uprzedzam: głupich tam nie wpuszczą.
  Jednak już coś „cza umić”.

  • Na start, bez żadnego doświadczenia czy dyplomu (mowa oczywiście o ludziach, którzy cokolwiek kumają) i tak dostaniesz 4,5 na rękę a, potem tylko lepiej, więc całkiem niezła opcja jak na polskie warunki.

 5. Dumny Europejczyk

  Po co wam IT – przecież ministra Dzienianowicz Bąk ostatnio wprost powiedziała, że nie może być tak żeby kasjerka, sprzątaczka płaciłam tyle podatków co programista. Po co się uczycie? Państwo da leniom, przygłupom i nierobom z waszej kiesy. 😆 Lepiej zostańcie „aktywistami”, jak pani Lasota Dominika. 😆

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112