690 680 960

W Parczewie ruszył remont stacji PKP. Powstanie też nowy przystanek (zdjęcia)

Dworzec kolejowy w Parczewie zmieni swoje oblicze. Prace właśnie się rozpoczęły. Prowadzone są w ramach przebudowy kolejnego odcinka linii kolejowej nr 30 z Lublina do Łukowa.

W ostatnich dniach rozpoczęły się prace związane z remontem stacji PKP w Parczewie. Realizowane są one w ramach przebudowy szlaku kolejowego Lubartów – Parczew. Wymienione będą m.in. tory i urządzenia sterowania ruchem kolejowym, jednak modernizację przejdzie też sama stacja oraz perony. Podobne prace będą też realizowane na przystanku przy ul. Kolejowej. Do tego powstanie również nowy przystanek w graniczącej z Parczewem miejscowości Laski.

Obecnie linia kolejowa jest zamknięta dla ruchu, dla podróżnych została zorganizowana komunikacja zastępcza. Prace zgodnie z założeniem, mają się zakończyć w drugim półroczu 2021 roku. Po zakończeniu inwestycji pociągi osobowe będą mogły poruszać się z prędkością do 120 km/h.

Przebudowa trasy pomiędzy Lubartowem a Parczewem, to kolejny etap prac na linia kolejowej nr 30 z Lublina do Łukowa. W 2017 roku wykonano prace na odcinku Parczew – Łuków. Przeznaczono na nie prawie 100 mln zł netto. Dzięki inwestycji zmodernizowano 52 km linii. Teraz przyszedł czas na odcinek z Lubartowa do Parczewa, na którym to wymienione zostaną tory i urządzenia sterowania ruchem kolejowym. Remont obejmie także mosty i wiadukty. Zmodernizowane zostaną niektóre przystanki m.in.: Pałecznica, Brzeźnica Bychawska, Tarło, Gródek czy też Zabiele.

(fot. UM Parczew)

4 komentarze

  1. Super,120 pewnie za cara jeździly parowozy.

  2. W latach 70 ubiegłego wieku , była w budynku przychodnia kolejowa , kiedyś to wszystko tętniło źyciem .

  3. Fajnie by było jakby budynek dworca wyglądał tak jak 100 lat temu!

  4. JEŻELI ta linia nie zostanie ZELEKTYRYFIKOWANA to jest marnotrawstwo publicznych pieniędzy! Niegospodarność. Zaden pociąg jadący w kierunku Parczewa czy dalej nie będzie mógł obsługiwać składów. (Chyba że będzie za każdym razem zmieniana lokomotywa na spalinowa!)co jest niezasadnione ekonomicznie , pociąga wysokie koszty.
    Więc teraz co za dwa lata następny remont przebudowa linii aby ją ZEELEKTYFIKOWAC? Winni tego są tu i teraz .

Kursy walut

  • USD 4.3011zł -1.05%
  • GBP 5.2966zł -0.78%
  • EUR 4.6817zł -0.15%
  • CHF 4.697zł -0.39%

Polub nas